Mesiac pred infarktom vás telo upozorní – 6 príznakov, ktoré by mal poznať každý!

Je dôležité študovať a naučiť sa rozpoznať tieto príznaky. Je lepšie reagovať včas, ako nechať situáciu na náhodu a potom čeliť hrozným následkom.

Choroby srdca a smrť na infarkt si každý deň vyžiadajú viac životov ako ktorákoľvek iná príčina. Hektický životný štýl, stres a spracované potraviny sú najväčšou príčinou srdcových chorôb.

Preto by ste mali viesť nielen zdravý životný štýl, ale aj dávať pozor na varovné signály, ktoré vám vaše telo môže vysielať.

Tu je 6 hlavných príznakov blížiaceho sa srdcového infarktu:

  • Tlak v hrudníku

Tento príznak ľudia často ignorujú. Mnohí si mylne myslia, že nejde o nič výnimočné, a nevenujú veľkú pozornosť nepohodliu. Ale v skutočnosti je to jasné znamenie, že s vaším srdcom nie je niečo v poriadku a v blízkej budúcnosti môže dôjsť k infarktu.

  • Dýchavičnosť

Pľúca a srdce sú dva vzájomne prepojené systémy. Nedostatok kyslíka v pľúcach určite ovplyvní zdravie srdca. Ak máte problémy s dýchaním, okamžite navštívte svojho lekára, môžete mať infarkt bližšie, ako si myslíte.

  • Príznaky prechladnutia a chrípky 

Existuje veľa dôkazov, že ľudia tesne pred infarktom mali chrípku alebo prechladnutie. Ak viete, že máte problémy so srdcovo-cievnym systémom a spolu s tým aj časté príznaky prechladnutia, je lepšie hrať na istotu a navštíviť lekára.

  • Studený pot a závraty

Tento príznak môže naznačovať, že máte zlý krvný obeh, čo prirodzene veľmi ovplyvňuje mozog a srdce.

  • Únava 

Ak sa aj po spánku a odpočinku cítite neustále unavení, znamená to, že máte problémy s krvným obehom a prietokom krvi do srdca.

  • Slabosť

Keď sa tepny zúžia, krv nie je schopná správne cirkulovať. To znamená, že svaly budú trpieť, čo môže spôsobiť poruchy v ich práci (slabosť, pády atď.). Buďte preto pri prvých príznakoch slabosti veľmi opatrní a poraďte sa s lekárom.

Je dôležité študovať a naučiť sa rozpoznať tieto príznaky. Je lepšie reagovať včas, ako nechať situáciu na náhodu a potom čeliť hrozným následkom.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*