Namočila si nohy do tejto zmesi len na 10 minút – pleseň zmizla a nohy sú hladké ako nikdy predtým!

U mnohých ľudí sa často rozvinie kvasinková infekcia. K tomu dochádza častejšie na prstoch nôh  ako na rukách. Lekársky názov tohto typu ochorenia je onychomykóza.

Tento typ infekcie nie je závažný, ale môže byť dráždivý a ťažko liečiteľný. Infekcia sa vyvíja pomaly a spočiatku mení farbu nechtu a potom ho deformuje alebo zhrubne. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete podstúpiť liečbu, mali by ste dodržiavať rady, aby ste predišli zhoršeniu stavu.

Niektoré z vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste tomu zabránili:

  • Udržujte svoje nohy a ruky v suchu a čistote, noste vhodnú obuv z prírodných materiálov, čisté bavlnené ponožky a udržiavajte si krátke nechty. Taktiež nezdieľajte uteráky a ponožky s inými ľuďmi, mali by byť čisté a pravidelne prané.
  • Neprechádzajte sa naboso vo verejných bazénoch, sprchách a šatniach. Vymeňte starú obuv, pretože aj tá môže byť zdrojom infekcie.

Ak však máte problém s kvasinkovou infekciou, existujú rôzne prírodné prostriedky, ktoré dokážu infekciu vyliečiť už za mesiac. Na to potrebujete každodennú kúru.

Potrebujeme:

  • pol šálky jedlej sódy
  • pol šálky octu
  • pol šálky ústnej vody

Prísady dobre premiešajte a potom pridajte 2 litre teplej vody. Ponorte nohu alebo prsty, ktoré sú postihnuté infekciou, a držte ich vo vode asi 10 minút. Umyte čistou vodou a dobre osušte. Opakujte postup dvakrát denne po dobu niekoľkých týždňov.

Použite jogurtové obklady

Jogurt je výborný liek na infikované nohy. Toto plesňové ochorenie sa väčšinou vyvíja v oblasti medzi nechtami a prstami. Jogurt obsahuje živé „acidofilné“ baktérie.  Pre svoje prirodzené vlastnosti možno jogurt použiť aj na tieto účely.

Jogurt obsahuje „priateľské“ mikroorganizmy, ktoré ničia plesňové infekcie. Jediné, čo musíte urobiť, je namočiť si nohy do jogurtu alebo si nohy jednoducho potrieť a nechať uschnúť. Na záver už len nohy opláchnite studenou vodou.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*