Namočte si nohy do KURKUMOVEJ VODY na 15 minút a sledujte čo sa stane. Nenahraditeľné účinky!

Namáčanie nôh vo vode s prídavkom kurkumy by sa malo stať zvykom najmä v lete. Aj keď sa táto praktika môže zdať dosť zvláštna, jej účinok ocení každý. Najmä ženy. Ste zvedavý? Čítaj ďalej.

Kurkuma je jedno z najzdravších korení na svete. Je známa a cenená už takmer 5000 rokov. Najčastejšie si ju spájame so žltým alebo oranžovým práškom. V skutočnosti ide o podzemný koreň  tropickej trvalky – kurkumy (ktorá je tiež krásnou izbovou rastlinou).

Najdôležitejšou účinnou látkou v kurkume je kurkumín (dodáva koreniu charakteristickú intenzívnu farbu). Okrem tohoobsahuje aj silice, vitamín C a minerálne soli.

Prečo sa oplatí namáčať si nohy vo vode s kurkumou?

Táto kúra vás zbaví nepríjemného neduhu, ktorý nás trápi najmä v lete. Ocenia to najmä ženy. Ide o unavené a boľavé nohy – vplyv horúceho počasia a dlhých hodín chôdze, najmä v sandáloch na vysokom opätku.

Kurkuma má silný protizápalový a analgetický účinok (dokonca sa jej hovorí „zabíjač bolesti“). Okrem toho zmierňuje opuchy, podporuje hojenie rán, vyživuje a regeneruje pokožku a urýchľuje krvný obeh. Všetky tieto vlastnosti rýchlo prinesú úľavu a osviežia vaše nohy.

Ako pripraviť kurkumový kúpeľ?

Nasypte lyžičku kurkumy do misky so studenou vodou (vody by malo byť toľko, aby pokrývala členky). Namočte si nohy asi na štvrťhodinu. Dôležité je, aby voda bola chladná – studená znižuje opuchy a stimuluje krvný obeh, a tým podporuje liečivý účinok kurkumy.

Poznali ste tento liek na unavené nohy? A ak nie, skúsite to?

 Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*