Nesprávne diagnostikovaná bolesť chrbta- zistilo sa, že žena má rakovinu prsníka v konečnom štádiu!

Mnohé život ohrozujúce choroby sa vyskytujú s bežnými príznakmi, ktoré sa dajú ľahko prehliadnuť. Zároveň je to práve kvôli  nesprávnym diagnózam alebo zanedbávaniam, že choroba sa môže vyvinúť na takú úroveň, že účinnosť liečby a šance na úspech zotavenia sa znižujú.

Bolesť chrbta sa zriedkavo prejavuje ako skorý príznak rakoviny prsníka, je však veľmi charakteristická pre  nádor v pokročilom štádiu.

Metastatický karcinóm prsníka tiež migruje do iných častí tela, čo spôsobuje, že ovplyvňuje kosti a spúšťa ich degeneráciu.

Bolesť chrbta môže byť tiež znakom rakoviny prsníka

V tomto prípade rakovina metastázuje do chrbtice a môže vyvíjať výrazný tlak na miechu, nervy, navyše stavce sa môžu deformovať aj pod vplyvom ničenia kostného tkaniva. Bolesť bude viditeľná nielen v mieste nádoru, ale v celej chrbtici.

Bolesť chrbta sa samozrejme vyvíja oveľa častejšie v dôsledku degenerácie stavcov, artritídy alebo hernie, ale je dôležité vedieť, že môže byť aj sprievodným príznakom rakoviny prsníka.

Príbeh Tori Geibovej

32-ročná žena bola dlho mučená silnými bolesťami chrbta, a tak išla do nemocnice, avšak traja reumatológovia, ktorí ju vyšetrili, boli jednomyseľní v názore, že za tým je fibromyalgia spôsobená depresiou.

Bolesť nechcela zmiznúť a o mesiac neskôr bol Tori predpísaný antidepresívny liek, po ktorom žena začala cítiť hrudku v prsníku. Až potom lekári pochopili, že ide o oveľa závažnejšiu chorobu. Až po mamografii a biopsii sa zistilo, že má rakovinu prsníka.

Nádor sa tiež rozšíril do chrbtice a poškodil stavce. Ak by bol skutočný problém rozpoznaný skôr, následky by boli menej závažné.

Tori by chcela upozorniť na skutočnosť, že bolesť chrbta môže byť tiež príznakom rakoviny prsníka.

Aj vo veku do 40 rokov je v prípade podozrenia veľmi dôležité pravidelné samo vyšetrenie a cielené lekárske vyšetrenie.

Sú tieto informácie užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*