Pestujete doma túto rastlinu? Dôležitá vec, ktorú by ste o nej mali vedieť, ak z nej chcete mať čo najväčší úžitok…

Ak máte doma túto rastlinku, toto by ste mali o nej vedieť…

Určite ste sa už aspoň raz v živote stretli s touto rastlinou, ktoré sa niekedy hovorí „strom peňazí“. Nazvali ju tak ľudia, pretože jej listy pripomínajú hrúbku okrúhlych mincu. Obsahujú veľké množstvo šťavy. O ich vlastnostiach vie len málokto. Poradíme vám, ako si z izbovej rastliny urobíte skutočnú medicínu.

Najskôr vás musíme upozorniť, že listy tučnolistu okrem užitočných látok obsahujú i arzén. Preto by sa pri vnútornom požití malo dávať pozor na správne dávkovanie.

Využitie Tučnolistu

1. Pri vzniknutom opare na ústach si natierajte postihnuté miesto šťavou z tučnolistu každých 30 minút. Inou alternatívou je priloženie si obkladu namočeného v jeho šťave a zalepenie náplasťou, najlepšie pred spaním.

2. Ak sa chcete rýchlo zotaviť po angíne, je potrebné, aby ste si vytlačili šťavu z 10-ich listov a rozriedili ju v pohári s vodou. Týmto roztokom si vykloktajte hrdlo 3x denne.

3. Pri artróze kĺbov sa odporúča pred spaním potrieť si miesta šťavou z 10-15 listov.

4. Ak máte problémy s hemoroidmi, priložte si na postihnutú oblasť rozrezaný list.

5. Tučnolist lieči aj popáleniny, strie, rany a abscesy. Pripravte si kašičku z listov, natrite ju na potrebné miesta, obviažte obväzom a meňte každé 2 až 3 hodiny.

6. Šťava z listov odstraňuje svrbenie a zápal po bodnutí komárov, včiel a ôs. Potrite si ranu 4 až 6x denne.

7. Pomáha aj pri zápalovom ochorení obličiek. Treba 3x denne vypiť 1 polievkovú lyžicu tohto extraktu: rozdrvte 5 lístkov, zalejte ich pohárom horúcej vody a nechajte vylúhovať 1 hodinu.

Ľudové povery hovoria, že ak Tučnolist začne kvitnúť, vašu domácnosť čaká finančné prilepšenie a blahobyt. Starajte teda o krásu tejto rastlinky a užívajte si jej blahodárne účinky! Nezabudnite sa o jej liečivé vlastnosti podeliť zdieľaním článku s vašimi blízkymi.

Ako ju rozmnožiť?

Rozmnožovanie tučnolistu je jednoduché. Často sa to deje samovoľne v kvetináči, kam sem tam odpadne nejaký lístoček. Opatrne zasadené lístočky sa stávajú „mamičkou“ pre malé tučnolisty, ktoré začínajú vyrastať u zaschnutých miest, kde sme lístoček odlomili. Aj keď rastlinu množíme stonkovými rezy, necháme najprv stonky nejakú dobu zaschnúť, asi deň alebo dva, až potom ich sadíme do zeminy.

Druhou možnosťou je dať stonky do pohára s vodou a počkať, až pustí korienky.

Bonus na záver

Učitelia feng shui poznajú spôsob, akým si do domu pritiahnete bohatstvo a pozitívnu energiu. Ľudia veria, že prítomnosť jednej jedinej rastliny v dome pritiahne peniaze ako magnet.

Ide o rastlinu s menom Crassula ovata, ľudovo povedané Tučnolist. Táto rastlinka nevyžaduje veľa pozornosti, dokonca ani veľký kvetináč. Pokiaľ jej však doprajete trochu viac priestoru, začne sa krásne rozrastať. Podľa starej čínskej techniky by mala mať svoje miesto na pravej strane vstupu do domu, v severnejšej časti domu. Tučnolisty obsahuje oleje, ktoré podporujú optimizmus a povzbudzujú psychickú a fyzickú kondíciu človeka.

Ak bol tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*