Pijete vodu pred spaním? Odborníci varujú: Nikdy to nerobte!

Prečo by sme už nemali piť vodu pred spaním? Odborníci varujú…

Expert na spánok varoval, že pitie vody pred spaním môže viesť k celému radu zdravotných problémov, vrátane zvýšeného stresu a oslabenia imunitného systému.

Ashley Hainsworth z „Bed Kingdom“ vysvetlila, že aj keď je dôležité zostať hydratovaný počas dňa, pitie príliš veľkého množstva vody, najmä pred spaním, môže narušiť váš spánok a oslabiť váš imunitný systém. Zdôraznila, že vnútorné hodiny nášho tela riadia rôzne funkcie, vrátane množstva tekutín v tele.

,,Hydratácia  počas dňa je kľúčom k tomu, aby vaše telo malo dostatok času na spracovanie tekutín a znížilo sa pravdepodobnosť narušenia počas noci,“ hovorí.

Ashley Hainsworth varovala, že pitie veľkého množstva vody pred spaním spôsobuje, že vaše obličky produkujú viac moču, čo vedie k viacnásobným výletom do kúpeľne. To môže narušiť váš prirodzený spánkový cyklus, čo môže z dlhodobého hľadiska poškodiť vaše zdravie.

Poukázala tiež na to, že prerušovaný spánok zabraňuje hlbokému a povzbudzujúcemu spánku potrebnému pre optimálne fyzické a duševné zdravie.

„Neustále narúšanie nášho spánkového cyklu, najmä v dôsledku častých nočných výletov na toaletu, nie je len na obťaž – je to vážna hrozba pre naše celkové zdravie,“ dodala.

Ashley Hainsworth navrhuje znížiť príjem tekutín v hodinách pred spaním.

„Dve hodiny pred spaním postupne znižujte príjem tekutín. To dáva vášmu telu dostatok času na spracovanie tekutiny, čím sa znižuje riziko častých výletov do kúpeľne.“

Pred spaním je tiež vhodné vyhnúť sa akémukoľvek druhu alkoholu alebo kofeínu, ako je čaj, káva a niektoré sýtené nápoje. „Kofeín aj alkohol môžu rušiť spánok,“ varovala Ashley Hainsworth.

„Tieto nápoje pôsobia ako diuretiká, zvyšujú tvorbu moču. Odporúča sa obmedziť ich konzumáciu najmä v hodinách pred spaním.“ Ashley Hainsworth zdôraznila dôležitosť zavedenia konzistentnej rutiny pitia vody na optimalizáciu spánku.

„Kľúčom je vytvoriť hydratačný režim, ktorý zodpovedá rytmu vášho tela. Okamžite reagujte na smäd, najmä skôr počas dňa. Tým sa vyrovná príjem a zníži nadmerná konzumácia pred spaním.“

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*