Podľa tvaru chodidla a prstov na nohe dokážete zistiť svoje najsilnejšie povahové črty.

Tvar chodidiel je ako otvorená kniha! Čo všetko o vás prezradí?

O ľuďoch sa môžete dozvedieť veľa vecí nielen podľa toho, ako sa obliekajú alebo ako reagujú na určité udalosti. Ako sa ukazuje, pomerne veľa sa dá vyčítať aj z tvaru vašich nôh.

Tvar chodidiel je ako otvorená kniha

Ľudské chodidlo sa skladá z 26 kostí a 33 kĺbov. Ak vezmeme do úvahy dĺžku prstov, môžeme rozlíšiť tri najbežnejšie tvary chodidiel:

  • egyptský,
  • rímsky,
  • grécky.

Zaujímavé je, že odhaľujú osobnostné črty svojich majiteľov. Ľudia s podobným tvarom chodidiel majú podobné charakterové vlastnosti. Identifikujte svoje nohy a zistite, čo o vás hovoria.

EGYPTSKÁ NOHA

Táto noha sa považuje za dokonalú. Prvé prsty sú najdlhšie a ďalšie sa postupne skracujú. Žiadny z nich sa neposúva dopredu mimo poradia, takže chodidlo vyzerá štíhle a predĺžené. Môže sa vyskytnúť u 50-70% ľudí.

Ľudia s egyptskými nohami sú rojkovia a často majú výkyvy nálad. Sú to dosť tajomní ľudia, ktorí majú veľa tajomstiev. Môžete mať dojem, že sú necitliví a neprístupní, ale toto je len škrupina, za ktorou sa skrývajú emocionálni a jemní ľudia. Na druhej strane môžu pôsobiť chaoticky a nervózne.

RÍMSKA NOHA

Tvar chodidiel je známy aj ako štvorcová stopa. Má ho len 10 % populácie. Prsty I, II a III sú takmer rovnako dlhé, zatiaľ čo prsty IV a V sú kratšie. Toto usporiadanie prstov spôsobuje, že noha vyzerá podsaditá a silná.

Majitelia rímskej nohy sú ľudia, ktorí milujú cestovanie. Chcú objavovať a spoznávať svet. Niekedy konajú dosť impulzívne, preto majú dobrodružné sklony a nevyhýbajú sa hádkam. Na druhej strane nemajú problémy s vyjadrovaním emócií a milujú byť medzi ľuďmi a spoznávať nových ľudí.

GRÉCKA NOHA

Na tomto chodidle je najdlhším prstom druhý prst, nazývaný Mortonov prst. Avšak prsty III, IV a V majú podobnú dĺžku alebo sú naklonené v ostrom uhle. Tento typ nohy sa vyskytuje u 20 % populácie. V starovekom Grécku boli ľudia s predĺženým druhým prstom považovaní za inteligentných a pochádzali z aristokratických rodín.

Ľudia s gréckymi nohami sú aktívni, talentovaní, brilantní a túžiaci spoznávať svet. Majú tendenciu ovládať ostatných. Je pre nich ťažké sedieť na jednom mieste, ale svoj optimizmus ľahko prenášajú na svoje okolie. Na druhej strane sú často v strese a nevedia, ako sa s tým vyrovnať.

Čo si o tom myslíte? Napíšte nám svoj názor v komentári!

Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*