Pomáhajú chrániť pred rakovinou, odstraňujú parazity a obnovujú pečeň. Kúpite ich v každom obchode za PÁR CENTOV!

Jedna z najzdravších potravín, ktorú kúpite v každom obchode! 

Klinčeky nie sú len korením, ktoré dodáva nálevom a pečivu jedinečnú chuť. Ich využitie je oveľa širšie a ich zdravotné vlastnosti z nich robia cenný doplnok vašej domácej lekárničky.

1. Cenná korenina, po ktorej sa oplatí siahnuť

Klinčeky sú prirodzenou podporou imunitného systému. Obsahujú eugenol, ktorý má antivírusové a antibakteriálne účinky. Vďaka tomu pomáhajú zvyšovať obranyschopnosť organizmu a účinne bojovať proti infekciám. Pridanie niekoľkých klinčekov do hrejivého malinového čaju môže výrazne zlepšiť našu pohodu.

Aromatické korenie je užitočné aj pre tráviaci systém. Zvyšuje vylučovanie tráviacich enzýmov a tíši žalúdočné neduhy. Výskum vedcov z Lekárskej fakulty Univerzity v Lagose ukázal, že extrakt z klinčeka môže podporiť liečbu žalúdočných vredov. Obsah diétnej vlákniny v korení navyše zlepšuje peristaltiku čriev.

Klinčeky sú účinné aj proti ústnym problémom . Vďaka svojim anestetickým a antibakteriálnym vlastnostiam môžu pomôcť pri bolestiach zubov, pri liečbe plesňových infekcií,  ako je mykóza jazyka, a pri zmierňovaní príznakov paradentózy. Ba čo viac, žuvanie klinčekov pomáha zbaviť sa zápachu z úst.

Ich analgetické vlastnosti sa dajú využiť aj pri bolestiach hlavy. Ak ich nechcete jesť, môžete si ich namočiť napríklad do kokosového oleja a premasírovať si spánky.

2. Zdravotné vlastnosti klinčekov

V čom všetko vám klinček pomôže?

 • Z klinčeka sa získava silica, ktorá má vplyv aj  na zažívací trakt
 • Odporúča sa pri zlom trávení, hnačke, kŕčoch
 • Pôsobí aj ako antiseptikum, dokáže stimulovať  nervový systém
 • Posilní organizmus v stave jeho celkovej slabosti alebo pri nervovom vyčerpaní
 • Má silné protiparazitické vlastnosti
 • Obsahuje mnoho antibakteriálnych látok
 • Uľavuje pri trávení
 • Prírodný repelent proti všetkému hmyzu
 • Zrýchľuje metabolizmus, a tiež pomáha pri chudnutí
 • Uvoľňuje dýchacie cesty
 • Zastavuje bolesť zubov

Prírodné recepty s klinčekom

1) Pri problémoch s črevami

Stačí zmiešať 2 lyžice ľanových semienok s lyžičkou sušeného klinčeka a pomlieť. Ráno skonzumujte 2 lyžičky pred raňajkami. Užívajte to takto po dobu 3 dní, a potom na 3 dni vynechajte, a pokračuje po dobu 3 týždňov v rovnakom režime.

2) Pri bolesti zubov

foto: Facebook

Zmes 10 až 15 klinčekov zaliatych v 100 ml Alpy. Túto zmes nechajte týždeň lúhovať a použite na boľavé zuby. Vyplachujte a potierajte postihnutú oblasť.

3) Proti kašľu

Zmiešajte 60ml Alpy a 25 hlavičiek klinčeka a nechajte lúhovať 24 hodín. Pred spaním si dajte jednu lyžičku a nechajte povaľovať v ústach.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku!

Sú tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*