Semená, ktoré by sme mali jesť všetci! Ničia parazity, rakovinové bunky, zlepšujú zrak a spánok.

Semená, ktoré by sme mali jesť všetci! Stačí hrsť denne a výsledky sa dostavia…

Tekvicové semená sú veľmi obľúbenou pochúťkou a navyše obsahujú vysoké hodnoty minerálnych látok, ako napr. mangán 214%, fosfor 168%, horčík 155% a zinok 80% odporúčanej dennej dávky v 100g. Doprajte si denne 25-50 g, čo je asi jedna hrsť a poskytnite telu čo mu chýba.

Tekvicové semená boli kedysi používané ako antihelmintikum v tradičnej medicíne domorodými obyvateľmi Severnej Ameriky. Vyhnali pásomnice a iné črevné parazity. Toto viedlo k tomu, že semená boli uvedené v zozname liekopisov Spojených štátov amerických ako antiparazitikum od roku 1863 do roku 1936.

Prečo by sme ich mali konzumovať?

Zabránia kyslosti v žalúdku – Konzumácia za hrsť tekvicových semienok denne zmierni nepohodlie v žalúdku, nevoľnosť, nadúvanie a kyslú chuť v ústach.

Znížia hladinu cholesterolu – Posledné výskumy ukázali, že tekvicové semienka sú ideálne, ak máte vysokú hladinu cholesterolu. Môžu znížiť zlý cholesterol až o 13%. Tiež znižujú riziko vzniku krvných zrazenín, kardiovaskulárnych chorôb, mŕtvice, srdcového infarktu a regulujú krvný tlak.

Predchádzajú vzniku osteoporózy – Semená tekvice sú vynikajúcim zdrojom zinku, minerálnej látky, ktorá je potrebná pre stavbu kostí. Iba ¼ šálky semien obsahuje 17% odporúčanej dennej dávky zinku.

Bojujú proti rakovine – Jedna štúdia, ktorá bola vykonaná v Nemecku potvrdila, že ženy, ktoré ich pravidelne majú o 23% nižšie riziko vzniku rakoviny prsníka. Tekvicové semienka obsahujú zlúčeninu, ktorá úspešne bojuje proti rakovinotvorným bunkám rôznych typov.

Zabránia depresiám – Efektívne pôsobia aj v oblasti duševného zdravia, zmierňujú príznaky depresie, stres a úzkosť.

Prispievajú k zníženiu nadváhy – Vďaka proteínom a vláknine vnútri budete dlhšie sýti. Iba 30 gramov tejto pochúťky obsahuje asi 5 gramov bielkovín a asi 285 kalórií. Ak ich budete konzumovať pravidelne no s mierou namiesto iných sladkostí, onedlho pocítite na sebe výsledky.

Zmierňujú príznaky artritídy – Majú protizápalové vlastnosti, ktoré poskytujú úľavu od príznakov artritídy. Stačí len 30 g týchto semien a hneď sa vám uľaví od príznakov.

Chránia pred diabetom – Tekvicové semienka sú skvelé pri regulácii hladiny cukru v krvi práve preto, že sú bohaté na zdravé nenasýtené mastné kyseliny. Diabetici by ich konzumovať denne.

Pomôžu s nespavosťou – Ich konzumáciou pár hodín pred spaním sa z nich stáva výborný prostriedok pri nespavosti, keďže prispievajú k zvýšenej sekrécii melatonínu a serotonínu.

Posilnia imunitný systém – Sú bohaté na horčík a zinok, teda dôležité minerály na posilnenie imunitného systému. Takže, konzumujte semená a problémy s oslabenou imunitou budú už len minulosťou!

Zdieľajte túto radu aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*