ŠESŤ MEDOV, ktoré sú najlepšie pre vaše zdravie! Prečisťujú pečeň a podporujú srdce…

Med podporuje boj proti prechladnutiu, zlepšuje činnosť obehového systému a dokonca pomáha pri liečbe žalúdočných vredov. Avšak stojí za to vedieť, ktorý druh medu je najprospešnejší na konkrétne ochorenia, aby ste mohli naplno využiť jeho prospešné vlastnosti.

Malinový med

Malinový med je nenahraditeľný v boji proti prechladnutiu a chrípke. Má antipyretické, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Pravidelná konzumácia malinového medu posilňuje imunitu, predchádza ateroskleróze a podporuje regeneráciu organizmu po chorobe.

Multikvetový med

Multikvetový med vďaka svojim protizápalovým a antialergickým vlastnostiam účinne zmierňuje príznaky bronchiálnej astmy, alergie a sennej nádchy. Urýchľuje proces hojenia rán a zabraňuje anémii tým, že dodáva telu potrebné živiny.

Pohánkový med

Pohánkový med je známy svojimi silnými čistiacimi vlastnosťami, ktoré pomáhajú telu bojovať s toxínmi. Odporúča sa najmä ľuďom, ktorí bojujú s aterosklerózou. Jeho pravidelná konzumácia má pozitívny vplyv na pamäť, zrak a sluch. Pohánkový med je navyše výborný v boji proti anémii spôsobenej nedostatkom železa, takže môže byť cenným doplnkom jedálnička ľudí s anémiou.

Repkový med

Repkový med je obzvlášť prospešný pre zdravie pečene, žlčových ciest, srdca a koronárnych ciev. Má vlastnosti, ktoré znižujú krvný tlak a zabraňujú srdcovým chorobám, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre ľudí s problémami obehového systému. Repkový med tiež účinne upokojuje zápaly dýchacích ciest a možno ho použiť na popáleniny na ochranu pokožky pred pľuzgiermi a infekciami.

Akáciový med

Akáciový med podporuje činnosť obličiek a pomáha pri poruchách tráviaceho traktu. Je účinný v boji proti prechladnutiu a problémom s močovým systémom. Okrem toho akáciový med bojuje s prekyslením a lieči žalúdočné a dvanástnikové vredy.

Lipový med

Lipový med je skvelý v boji proti  stresu a pomôže aj pri liečbe prechladnutia a horúčky. Jeho expektoračný účinok priaznivo pôsobí na horné a dolné dýchacie cesty. Lipový med tiež podporuje činnosť srdca a obehového systému, vďaka čomu je všestranným liečivým prostriedkom.

Rozmanitosť medu a jeho jedinečné liečivé vlastnosti si zaslúžia jeho zavedenie do vašej každodennej stravy. Správnym výberom druhu medu môžeme účinne podporiť liečbu rôznych neduhov. Bez ohľadu na typ zdravotného problému je med vždy cenným doplnkom zdravej a vyváženej stravy.

Boli tieto informácie pre vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*