Tento prášok je najlepší pomocník pri CHUDNUTÍ. Užívajte 1 lyžičku každý deň a výsledky sa dostavia!

Výborný pomocník pri chudnutí! Stačí 1 lyžička denne…

Psyllium, tiež známy ako skorocel indický, je bylina pôvodom z Indie. Drvením vonkajších šupiek plodov sa získava prášok, ktorý je skvelým zdrojom rozpustnej vlákniny. Rozpustná vláknina pomáha pri rôznych črevných problémoch a znižuje hladiny LDL cholesterolu. Reguluje tiež chuť do jedla a vstrebávanie tukov.

Rozpustná vláknina pomáha ​​zmierniť zápchu a hnačku, rovnako ako nadúvanie a plynatosť, spoločné príznaky syndrómu dráždivého čreva. Pomáha aj pri ďalších ochoreniach, ako je diabetes, obezita, rakovina hrubého čreva či ateroskleróza.

Pravidelná konzumácia skorocelu indického znižuje koncentráciu faktoru zrážanlivosti v krvnom obehu, známeho ako fibrinogén. Fibrinogén mení bielkoviny na vlákna, ktoré zachytávajú zrazeniny, ktoré potom upchávajú tepny.

Uspokojí vašu chuť k jedlu

Po užití nasaje vodu, čím zväčší svoj objem a vytvorí hmotu podobnú želatíne. Táto hmota potom pracuje ako stierka, ktorá čistí črevo od odpadu. Najlepšie je psyllium užiť 30 minút pred jedlom, aby malo čas vo vašom žalúdku narásť.

Vďaka veľkému objemu dokáže uspokojiť chuť k jedlu. Po najedení sa znižuje hladina hormónu s názvom ghrelin, ktorý stimuluje hlad. Ak pridáte psyllium do svojho smoothie, žalúdok rozpozná jeho hutnú konzistenciu a hladina grelinu klesne. Psylliové doplnky vo forme kapsúl však nemusia mať rovnaký účinok.

Reguluje trávenie

Hrubé črevo často trpí na nedostatok užitočných symbiotických baktérií. Vláknina im môže poskytnúť potravu, vďaka ktorej sa môžu množiť. Následne vám pomôžu liečiť zápchu a pomáhajú telu vytvárať vitamín K.

Psyllium v smoothies

Psyllium musí byť v smoothies vždy dôkladne rozmiešané. Nikdy ho neužívajte bez tekutín. Na každú čajovú lyžičku (2g) by sme mali užiť aspoň 250 ml vody. To platí aj pre kapsule. Na každú kapsulu vypite aspoň 120 ml vody.

Ak použijete psyllium v ​​smoothie, nemusíte doňho liať ďalšiu tekutinu, ak obmedzíte množstvo psyllia na jednu čajovú lyžičku. Tá postačí na to, aby vás v smoothie zaplnila a pomohla tráveniu.

Zdieľajte túto radu aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*