TÚTO ZMES vylejem do záhrady a slimáky zmiznú. Stačí iba pár kvapiek!

Ako sa rýchlo zbaviť slimákov v záhrade, na dvore či na poli prírodnou cestou? Vyrobte si tento organický repelent z prírodných ingrediencií, ktorý úspešne ničí vošky, hmyz, mravce a húsenice.

Slimáky sú častými hosťami v záhradách a často spôsobujú škody na rastlinách a úrode. Ich obsedantné kŕmenie listami, stonkami a plodmi rastlín môže vážne oslabiť rastliny a znížiť výnos.

Mladé sadenice sú obzvlášť náchylné na ich napadnutie, čo môže viesť k strate sadeníc a zníženiu výnosov. Rýchle rozmnožovanie slimákov a ich výbušná populácia vo vlhkých podmienkach ešte viac zhoršuje situáciu v záhrade a jeden slimák môže počas sezóny naklásť stovky vajíčok.

Aby sme vašu záhradu zachránili pred rozkladom, dnes vám predstavíme niekoľko prírodných metód, ako si s týmito drobnými škodcami efektívne poradiť.

Prvým spôsobom je jednoducho posypať popol  po celej záhrade. Popol dráždi ich telo, bráni im v pohybe a bráni im šplhať po rastlinách.

Rozptýlený popol okolo rastlín vytvára bariéru, ktorá sťažuje prístup slimákov, čím sa znižuje možnosť  poškodenia rastlín  a poškodenia úrody.

Jedinou nevýhodou tejto metódy je, že ak prší, potom už popol  nemá silný účinok.

Druhou  metódou je rozdrviť veľké množstvo vaječných škrupín a posypať nimi záhradu. Ich ostrá štruktúra zabráni slimákom v ničení vašej záhrady. Jedinou nevýhodou je, že musíte mať veľa škrupín z vajíčok, aby ste pokryli celú záhradu, ale  napríklad v cukrárňach ich dostanete zadarmo, pretože ich vyhadzujú.

Treťou metódou je pripraviť roztok, ktorým môžete záhradu postriekať.

Potrebujete:

  • 300 ml teplej vody
  • 1 polievkovú lyžicu kávovej usadeniny
  • 1 polievkovú lyžicu cesnakového prášku
  • 1 polievková lyžica mäty

Do 300 ml teplej vody  pridajte jednu polievkovú lyžicu kávovej usadeniny, ktorá odpudzuje slimáky vďaka vysokému obsahu kofeínu a silnej vôni, ktorá pôsobí ako prirodzený repelent pre týchto škodcov. Jeho textúra môže tiež brániť pohybu slimákov, čím vytvára prekážku, ktorá im bráni šplhať po rastlinách.

Potom pridajte jednu polievkovú lyžicu cesnakového prášku pre jeho prenikavú vôňu a zloženie bohaté na alicín a síru. Tieto zlúčeniny vytvárajú nepríjemný zápach, ktorý odpudzuje slimáky a bráni im v priblížení sa k rastlinám. Cesnak má tiež protiplesňové vlastnosti, ktoré navyše pomáhajú chrániť rastliny pred škodlivým hmyzom a chorobami.

A posledná ingrediencia je jedna lyžica mäty. Esenciálne oleje nachádzajúce sa v mäte pôsobia ako prírodný repelent pre slimáky.

Všetko dobre premiešajte a nechajte niekoľko hodín  stáť vo vode. Potom sceďte a zrieďte s 3 a viac litrami vody, podľa toho, aký silný prípravok chcete mať.

Postrekujte rastliny, záhrady, chodníky a všade tam, kde môžete. Nešetrite a buďte vytrvalí. Urobte to v dňoch, keď neprší.

Pozrite si VIDEO, ako sa to robí!

Boli tieto informácie pre vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*