V niektorých krajinách je zakázaný, u nás ho stále pijeme: Tento čaj môže vážne poškodiť pečeň aj črevá!

Ak môžete, tomuto čaju sa radšej vyhnite…

Čaj je u nás obľúbený nápoj a radi pijeme aj produkty, ktoré sľubujú očistu a chudnutie. Ukazuje sa však, že hoci sa takéto produkty u nás dajú bez problémov zohnať, v mnohých krajinách sú zakázané. Prečo?

1. Nepodliehajte sľubom

Mnoho ľudí si nevie predstaviť deň bez čaju. Na výber je nespočetné množstvo druhov a príchutí a výrobcovia niektorých z nich tvrdia, že majú detoxikačné, zoštíhľujúce a čistiace vlastnosti.

Je ľahké nechať sa zlákať takýmito sľubmi, napokon, pitie čaju na chudnutie znie celkom príjemne. Bohužiaľ, veľa ľudí si neuvedomuje, aké škodlivé sú takéto čaje.

Vyhýbať by sme sa mali prípravkom, ktoré sľubujú rýchly detox a chudnutie. Väčšinou ide o zmes škodlivých látok a konzumácia takýchto nápojov môže spôsobiť viac škody ako úžitku.

2. Hepatoxické zlúčeniny v čajoch – Senna a Kostihoj

Pitie čajov na chudnutie a čistenie organizmu môže vážne ovplyvniť vaše zdravie, pretože existuje riziko, že môžu zhoršiť funkciu čriev. Pravidelné pitie takýchto produktov spôsobuje chronické hnačky a poruchy bakteriálnej flóry.

Napriek prísľubom detoxikácie môžu v skutočnosti takéto opatrenia negatívne ovplyvniť funkciu pečene. Senna v nich obsiahnutá môže poškodiť  tento orgán.

Kompozícia tiež často obsahuje kostihoj, ktorý obsahuje pyrolizidínové alkaloidy. Tieto látky sú vo väčšom množstve veľmi škodlivé a ich pôsobenie môže viesť k poškodeniu pečene.  Niektoré výskumy naznačujú, že zlúčeniny sú tiež karcinogénne.

Pred kúpou tohto druhu čaju sa oplatí prečítať si zloženie. Senna a kostihoj v potravinárskych výrobkoch sú navyše zakázané v mnohých krajinách vrátane: Nový Zéland, Austrália, Kanada, Nemecko a Spojené kráľovstvo.

3. Zdravý čaj, ktorý podporuje aj chudnutie

Milovníci čaju na chudnutie by si mali zvoliť zelený alebo biely čaj. Prvý z nich má silné antioxidačné vlastnosti vďaka veľkému množstvu poly fenolov. Katechíny, ktoré obsahuje, podporujú imunitu.

Zelený čaj tiež podporuje zdravie srdca, znižuje hladinu zlého cholesterolu a upravuje krvný tlak . Pomáha zlepšovať metabolizmus, takže podporuje chudnutie. Pitie infúzie tiež pomôže chrániť sa pred rakovinou.

Najviac antioxidantov zase obsahuje biely čaj . Zlúčeniny, ktoré obsahuje, tiež zlepšujú zdravie srdca a pomáhajú pri chudnutí. Nálev navyše pomôže postarať sa o krásnu pleť.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*