3 priaznivé účinky kúpeľa nôh v ústnej vode Listerine! Toto sa oplatí vyskúšať…

Listerine bol pôvodne vyvinutý ako chirurgické antiseptikum, ale v priebehu rokov sa ukázalo, že má mnoho ďalších použití. Ak máte napríklad veľké problémy s nohami, namáčanie v ústnej vode môže veľmi pomôcť.

Ukážeme vám, ako si urobiť kúpeľ nôh a aké blahodarné účinky môže mať.

1. Zabraňuje infekciám

Je dôležité poznamenať, že Listerine bol vyvinutý skôr na prevenciu infekcií ako na ich liečbu. Esenciálne oleje v nej sú preto prírodné fungicídy, ktoré môžu pomôcť pri ľahšej mykóze nechtov či atletickej nohe (čo je tiež plesňové ochorenie).

Jedna štúdia zistila, že Listerine bol účinný pri prevencii kvasinkových infekcií u ľudí s autoimunitnými ochoreniami, hoci v tomto prípade sa zamerali skôr na ústa ako na nohy. Je dôležité poznamenať, že Listerine nemusí byť schopný liečiť ľudí, ktorí sú už infikovaní a môže dokonca spáliť otvorené rany.

2. Úľava od bolesti

Môže pomôcť uvoľniť nohy a zmierniť bolesť. Kúpeľ nôh  s Listerinom môže byť obzvlášť účinný vďaka metylsalicylátu v ňom, ktorý má chemické zloženie podobné aspirínu. Podľa jednej štúdie môže byť tento kúpeľ nôh obzvlášť účinný pri zmierňovaní bolesti svalov.

3. Mozole

Mozole sa väčšinou liečia kyselinou salicylovou. Ale metylsalicylát v Listerine tiež spĺňa svoj účel.

Kúpeľ  s Listerine sa však neodporúča každému.

Hoci tento kúpeľ nôh môže pomôcť udržať vaše nohy čisté, mäkké a zdravé, stále existujú ľudia, ktorí by sa tejto metóde mali vyhnúť.

  • Skontrolujte si zoznam zložiek, ktorý obsahuje eukalyptus, mentol a tymol, aby ste sa uistili, že nie ste alergický na niektorý z nich. S týmto kúpeľom by si mali dávať pozor aj tí, ktorí majú obzvlášť citlivú pokožku.
  • Tento kúpeľ sa neodporúča ani ľuďom, ktorí majú na nohách otvorené rany
  • Nemožno ho použiť ani u malých detí pre riziko vzniku Reyovho syndrómu, ktorý môžu spôsobiť salicyláty nachádzajúce sa v niektorých ústnych vodách.

V každom prípade sa poraďte s lekárom, či je kúpeľ nôh pre vás vhodný.

Takto si pripravíte kúpeľ nôh Listerine

1.Najprv nájdite umývadlo správnej veľkosti.

2.Naplňte umývadlo roztokom pozostávajúcim z 2 dielov Listerine a 2 dielov teplej vody. Vodu môžete nahradiť aj bielym vínnym octom.

3.Namočte si nohy do tohto roztoku na približne 45 minút až 1 hodinu.

Pokračujte v máčaní každý deň, kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

Boli tieto informácie pre vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*