4 príznaky infarktu, ktoré sa zvyčajne objavujú niekoľko dní vopred.

4 príznaky blížiaceho sa infarktu, ktorými nás telo varuje niekoľko dní vopred…

V prípade mužov a žien sú príznaky infarktu úplne odlišné, navzájom sa veľmi líšia. V prípade žien sa príznaky podľa štúdie objavujú 30 dní pred infarktom.

Tu sú 4 najčastejšie príznaky, ktorých rozpoznanie vám umožní včas rozpoznať srdcový infarkt:

Prvý príznak: dýchavičnosť

Ženy, ktoré majú ťažkosti s dýchaním, sú vystavené obrovskému riziku infarktu. Dýchací a obehový systém spolu úzko súvisia, takže keď srdce dostáva menej krvi, pľúca dostávajú menej kyslíka, čo má za následok dýchavičnosť.

Druhý príznak: svalová slabosť

Znížený prietok krvi spôsobuje nedostatok kyslíka pre celé telo. V tomto prípade sa zhoršuje krvný obeh, svaly nepracujú správne a dochádza k svalovej slabosti.

Tretí príznak: potenie

Nevysvetliteľné potenie nasledované závratmi sú príznakmi srdcového infarktu. K tomu dochádza najmä vtedy, keď sa náhle postavíme zo sedu, pretože krv sa do mozgu nedostane včas.

Štvrtý príznak: tlak na hrudníku

Keď sa koronárna artéria zúži, bráni to normálnemu procesu prietoku krvi, čo spôsobuje bodavý pocit v hrudníku. Najprv sa objaví bodavá bolesť.

Uvedeným príznakom sa oplatí venovať náležitú pozornosť, pretože závažný, život ohrozujúci problém možno včas rozpoznať. V takýchto prípadoch sa odporúča navštíviť lekára a venovať pozornosť životospráve.

Zdieľajte tieto informácie aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*