Rozkrojila citrón a položila ho do rohu miestnosti: Nasledujúci deň ju čakalo príjemné prekvapenie!

Rozkrojte citrón a nechajte ho v miestnosti. Na druhý deň si všimnete jednu dôležitú zmenu!

Citróny majú vysoký obsah vitamínov A a B komplexu, C, vápnika, draslíka, horčíka, medi, mangánu a silných antioxidantov a svojimi benefitmi priťahuje mnoho ľudí.

Vedeli ste, že citróny sú pre nás veľmi prospešné ovocie a to ho nemusíte ani konzumovať?

Čo sa stane keď necháte v miestnosti nakrájaný citrón?

1) Vyčistí vám vzduch v miestnosti

Musíte nakrájať citrón a nechať ho cez noc v miestnosti. Nasledujúce ráno bude vaše hrdlo a vzduch v miestnosti svieži a zdravý. To vám pomôže, ak máte problémy s dýchaním (astma, prechladnutie alebo alergie). Citrónové silice, ktoré sa dostanú do ovzdušia, ničia choroboplodné zárodky a baktérie. Miestnosť bude mať tak čistejší vzduch!

2) Budete mať lepší spánok

Citrónové silice sa dostávajú do ovzdušia a ak ich vdýchnete, okamžite začínajú pôsobiť na nervový systém. Zmierňujú napätie po náročnom dni, znižujú úzkosť a prinesú vám pokojný spánok. AK nemáte poruke citrónový esenciálny olej, postačí vám obyčajný citrón rozkrojený na kúsky.

3) Zvýšenie pozornosti a sústredenia

Citrónová aróma má ďalšiu úžasnú vlastnosť – jej vdychovanie dokáže ovplyvniť kognitívne funkcie človeka, konkrétne koncentráciu, pamäť a pozornosť. Dokonca, ak si dáte rozkrojený citrón na pracovný stôl, budete robiť v práci menej chýb – to dokázali výsledky skúmania japonských vedcov.

4) Žiadna depresia

Citrónový esenciálny olej sa oddávna využíval ako liek na depresiu a depresívnu nápadu. Opäť platí, že ak ho nemáte doma, použite namiesto neho citrón, ktorý jednoducho rozkrojíte, inhalujte jeho vôňu pred spaním a aj počas spánku (uložte si ho čo najbližšie k posteli).

5) Normalizuje krvný tlak

Tento trik by mali poznať ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom. Vôňa citrónu ho totižto dokáže znížiť– čím pravidelnejšie citrónovú vôňu vdychujete, tým sú výsledky lepšie a najmä tlak stabilnejší.

6) Komáre a lietajúci hmyz nemajú šancu

Napichajte do rokrojeného citrónu klinčeky. Komáre a muchy túto kombináciu vôní zacítia už z diaľky a keďže je pre nich príliš výrazná a prenikavá, miestnosti sa radšej vyhnú.

Tento trik je lacný a neobsahuje škodlivé látky. Toto úžasné ovocie umožňuje vašim pľúcam lepšie pracovať a ľahšie dýchať. Ak máte astmu, nádchu alebo alergie, uistite sa, že často vdychujete vôňu citrónu.

Ak to urobíte v noci, nasledujúce ráno sa vám uvoľnia všetky dýchacie cesty. Citrón je súčasťou vášho každodenného jedálnička, no majte na pamäti, že toto ovocie vám môže veľa dať a urobiť život jednoduchším a zdravším.

Zdieľajte tieto užitočné informácie aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*