GENIÁLNY TRIK: Nemáte samočistiacu funkciu rúry? Tento trik vám ju pomôže vyčistiť bez námahy…

Geniálny trik ako vyčistiť rúru bez námahy!

Čistenie rúry môže byť nočnou morou priemernej ženy v domácnosti. Najmä ak niektoré stuhnuté, pripálené zvyšky potravín sú už staršie ako niekoľko dní. Povieme vám, ako vyčistiť rúru jedným kuchynským prípravkom.

Ako čistiť rúru pomocou kocky do umývačky riadu?

Kocku na umývačku riadu položte na plech alebo do kastróla. Potom na ňu nalejte liter vody a vložte ju do rúry. Zatvorte  a nastavte  na maximálnu teplotu. Akonáhle voda vrie a tableta sa rozpustí, vypnite rúru, ale nechajte ju zatvorenú asi pol hodiny.

Vďaka vysokej teplote bude čistenie rúry tabletkou do umývačky riadu jednoduchým trikom. Kapsula sa začne topiť a čistiace prostriedky v nej obsiahnuté sa začnú usadzovať na stenách rúry.

Vezmite handričku a po tablete vydrhnite rúru zvyškom tekutiny. Odstránenie zvyšku vlhkou handričkou bude len formalitou. Vaša rúra bude svietiť ako nová (a pečenie bude určite zábavnejšie)!

Alternatívny spôsob čistenia

Rúru môžete vyčistiť tabletou do umývačky riadu ešte jedným spôsobom. Trvá to menej času, ale je to namáhavejšie a pútavejšie.

Na kocku nalejte malé množstvo horúcej vody (ale nie vriacej vody!). Akonáhle sa vytvorí kašovitá pasta, naneste ju na všetky nečistoty v rúre. Potom počkajte asi pol hodiny a zvyšok odstráňte vlhkou handričkou.

Prečo to funguje?

Tablety do umývačky riadu pozostávajú z koncentrovaného čistiaceho prostriedku a poskytujú vám záruku, že odstránite aj ťažký, vysoko odolný tuk. Silné čistiace prostriedky pôsobia aj na mastnotu a škvrny od jedla. Najmä preto, že tablety môžu odstrániť aj pripečené jedlo. A čistenie rúry od škvŕn a pripálenín je určite jednou z najťažších úloh. Takže, ako vidíte, sú ideálne na takéto čistenie. Tableta do umývačky riadu bude samozrejme dobre fungovať aj s inými, podobnými povrchmi, ktoré na jednej strane vyžadujú drhnutie, na druhej strane trochu jemnosti.

Boli pre Vás tieto informácie užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*