Ak sa vám tento príznak objaví v oku, vyhľadajte lekára! Ak sa to zanedbá, môže spôsobiť aj smrť…

Tieto príznaky v oku dokážu včas odhaliť vážne ochorenia. Neignorujte ich!

Očné vyšetrenie môže odhaliť vážne ochorenia srdca a mozgu a tu je očný príznak, ktorý môže byť príznakom infarktu.

Príznaky, ktoré poukazujú na infarkt, sú najmä bolesť na hrudníku, slabosť, únava, ťažkosti s vykonávaním základných funkcií, nevoľnosť a vysoký krvný tlak. Málokto však vie, že rozmazané videnie môže naznačovať infarkt. Ak zrazu nevidíte jasne na jedno alebo obe oči, môže to znamenať, že vám hrozí infarkt.

Ak sa objaví rozmazané videnie v kombinácii s príznakmi, ako je ochrnutie jednej strany tela, ťažkosti s pochopením toho, čo vám niekto hovorí, zmätenosť a strata rovnováhy, okamžite zavolajte záchranku. Odborníci upozorňujú, že infarkt môže prísť v každom veku, no upozorňujú, že najviac sú ohrození ľudia so zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi a vysokým krvným tlakom.

Výskumy ukazujú, že ľudia chodia k očnému lekárovi najmä kvôli kontrole dioptrií, no nevedia, že nebezpečné ochorenia sa dajú odhaliť práve očným vyšetrením.

Závažné ochorenia, ako je rakovina, často nedávajú jasné príznaky, najmä na začiatku, ale očné vyšetrenie môže odhaliť rôzne zmeny v tele. Odborníci upozorňujú, že očného lekára je potrebné navštíviť aspoň každé dva roky. Cukrovka môže viesť k slepote a ak sa nelieči, môže byť smrteľná a očný lekár ju spozná najmä podľa nápadných krvných ciev v centrálnej časti sietnice.

Pozorovaním zmien zrenice a farby zrakového nervu môže očný lekár rozpoznať príznaky, ktoré naznačujú, že v mozgu sa vyvíja nádor, a ak sú zaznamenané zmeny, okamžite vás odošle k neurológovi. Tiež si lekár môže všimnúť biely kruh okolo rohovky, čo naznačuje vysoký cholesterol a kardiovaskulárne ochorenia.

Skleróza multiplex sa dá zistiť pozorovaním zrakového nervu a prasknuté cievy v oblasti za okom poukazujú na vysoký krvný tlak.

V kombinácii s príznakmi, ako je ochrnutie jednej strany tela, ťažkosti s pochopením toho, čo vám niekto hovorí, zmätenosť a strata rovnováhy, okamžite zavolajte záchranku. Odborníci upozorňujú, že infarkt môže prísť v každom veku, no upozorňujú, že najviac sú ohrození ľudia so zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi a vysokým krvným tlakom.

Boli tieto informacie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*