Je považovaná za bežnú burinu. Zabíja rakovinové bunky bez vedľajších účinkov!

Táto bežná burina má mimoriadnu silu. Vedci zistili, že jej extrakt ničí rakovinové bunky…

Púpava,  latinský názov Taraxacum officinale, je už dlho cenená pre svoje liečivé vlastnosti. V ľudovom liečiteľstve sa používala najmä ako močopudný prostriedok a pomocník pri liečbe ochorení pečene a žlčníka. Vedecký výskum na univerzite vo Windsore však ukázali, že koreň tejto rastliny má aj protirakovinové vlastnosti.

1. Púpava v boji proti rakovine.

Kanadskí vedci urobili mimoriadny objav, ktorý môže spôsobiť revolúciu v liečbe rakoviny. Obľúbená rastlina môže byť účinnou alternatívou chemoterapie. Extrakt z koreňa púpavy zabíja rakovinové bunky bez toho, aby poškodil zdravé bunky alebo spôsobil vedľajšie účinky, ktoré sú často spojené s tradičnými terapiami rakoviny.

Vedci  si všimli, že extrakt z púpavy  ničí rakovinové bunky v ľudskom tele. Navyše k chemickým reakciám vedúcim k rozpadu rakovinových buniek došlo do 48 hodín od začiatku liečby. Toto zistenie je mimoriadne sľubné, najmä preto, že liečba malými dávkami púpavy počas dlhého obdobia sa ukázala ako najúčinnejšia.

Nápad na výskum púpavy vzišiel z pozorovaní onkologičky Caroline Hammovej. Všimla si, že pacienti s rakovinou, ktorí pili infúziu tejto bylinky, mali lepšiu pohodu a výsledky testov.

Presvedčená, že púpava obsahuje účinnú látku, ktorá sa dá použiť pri liečbe rakoviny, povedala o svojom podozrení jednému z vedcov pôsobiacich na univerzite. Takto sa zrodil nápad dôkladne preskúmať vlastnosti púpavy.

2. Prípad Johna DiCarla

Jedným z najznámejších pacientov, ktorí vyskúšali účinky púpavy, je John DiCarlo. Muž trpel leukémiou a po sérii rôznych liečení ho prepustili domov.

Agresívna chemoterapia nepriniesla očakávané výsledky a lekári nedokázali ponúknuť iné alternatívy. Jeden zo zamestnancov kliniky mu poradil, aby skúsil piť infúziu z púpavy. John pil bylinkový čaj  štyri mesiace . Po tomto čase sa ukázalo, že rakovina je v remisii a on je opäť zdravý.

Hoci výskum púpavy stále prebieha, táto rastlina sa už teraz teší veľkému záujmu. Univerzita vo Windsore získala ďalšie financie na pokračovanie výskumu, čo dáva nádej na vývoj moderných metód liečby rakoviny založených na prírodných zložkách.

3. Liečivé vlastnosti púpavy

Extrakt z koreňa púpavy nielen zabíja rakovinové bunky, ale je aj zdrojom mnohých cenných látok. Obsahuje vitamíny A, B6, C, K, ale aj minerál– železo, draslík, mangán a horčík.

Púpava má diuretické vlastnosti a stimuluje tvorbu žlče, preto sa odporúča ľuďom s ochoreniami pečene, žlčníka a obličiek. Táto rastlina tiež znižuje cholesterol, čistí telo od toxínov a pomáha pri príznakoch alergie.

Púpava  sa môže stať revolučným prostriedkom v liečbe rakoviny, najmä vzhľadom na jej dostupnosť a neprítomnosť vedľajších účinkov. Navyše ako prírodný doplnok stravy môže podporiť zdravie na mnohých iných frontoch.

Keďže vedci pokračujú vo výskume, dúfame, že púpava si nájde svoje zaslúžené miesto v medicíne a prinesie úľavu a nádej mnohým pacientom na celom svete.

Boli tieto informácie pre vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Zdroj na štúdie: ncbi.nlm.nih.gov

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*