Kávu vymenila za TOTO a prestala mať problémy so štítnou žľazou, žalúdkom, črevami a anémiou.

Kávu vymenila za tento nápoj a onedlho si všimla, že sa jej zdravotný stav zlepšuje…

Žaluďová káva bola starými Slovanmi cenená pre svoju lahodnú chuť, ale aj pre významné dietetické účinky, ktorým sa prisudzoval vplyv na upokojenie a posilnenie žalúdka, pečene a sleziny. Bola používaná pri črevných ťažkostiach a poruchách trávenia, pri oslabení organizmu.

Pomáha aj pri menštruačných problémoch, upravuje tráviace ťažkosti, pomáha pri liečbe vnútorných a vonkajších hemoroidov, stabilizuje krvný tlak a znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov.

Vedeli ste, že existuje žaluďový nápoj podobný káve, ktorý má veľmi pozitívny vplyv na štítnu žľazu?

Okrem toho vám tento liečivý nápoj môže pomôcť zlepšiť krvný obraz a priaznivo pôsobí na celé telo.

Čo je na tom najlepšie, je veľmi jednoduchý na prípravu a chuť je podobná obľúbenému rannému nápoju, že sa tento nápoj nazýva žaluďová káva.

Na začiatok by ste si mali urobiť malú zásobu mletých žaluďov a každý deň uvariť jednu čajovú lyžičku. Chudokrvným ľuďom sa to odporúča robiť dvakrát denne a po týždni si všimnete výrazné zlepšenie, čo sa týka štítnej žľazy.

Ako pripraviť žaluďovú kávu

Potrebujete:

  • zrelé žalude
  • voda

Zrelé plody treba najskôr opražiť, olúpať a potom pomlieť vo výkonnom mixéri.

Pri príprave nápoja priveďte vodu do varu, pridajte lyžičku pomletých žaluďov, potom povarte desať minút. Nápoj sceďte a môžete piť.

Pozn. Ak si chcete robotu uľahčiť, môžete si kúpiť  žaluďovú kávu hotovú v prášku. Dostanete na internete.

Do nápoja môžete pridať trochu cukru alebo mlieka, najlepšie je však piť tento nápoj  bez prísad“, je to recept ženy, ktorej sa pravidelným používaním tohto nápoja podarilo výrazne zlepšiť svoj zdravotný stav, najmä stav štítnej žľazy, anémie a kostí.

Žaluďový nápoj zlepšuje krvný obraz, lieči anémiu (žaluď je výborným zdrojom železa), ale tiež znižuje bolesti kostí a kĺbov najmä u žien nad 40 rokov.

Pomáha aj pri menštruačných problémoch, upravuje tráviace ťažkosti, pomáha pri liečbe vnútorných a vonkajších hemoroidov, stabilizuje krvný tlak a znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov.

Veda už dokázala, že žalude obsahujú množstvo účinných látok, ktoré sa vo farmaceutickom priemysle dostatočne nevyužívajú, pričom najdôležitejšie z nich sú obrovské množstvá železa, medi, fosforu a draslíka.

Sú tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*