Každé ráno zjedzte jeden list a onedlho si všimnete pozitívne zmeny.

Tieto listy sú POKLAD našej prírody! Zjedzte každé ráno jeden a už onedlho si všimnete pozitívne zmeny…

Skalná ruža  je jedlá a liečivá rastlina. Latinský názov je Sempervivum tectorum. Je nenáročná na pestovanie a rastie takmer vo všetkých klimatických podmienkach.

Keď je teplo alebo zima, keď je sucho alebo dážď, limonáda vždy osvieži. Takáto odolná rastlina má mnoho ďalších vlastnosti. Každá gazdinka, by ju mala mať doma.

Ak ju  ešte nemáte, môžete si ho zasadiť do črepníka alebo do záhrady pred dom. Táto úžasná rastlina môže úspešne rásť na skalách a na streche domu. Rastie pomerne rýchlo a ľahko sa rozmnožuje.

Vyrábajú sa z nej rôzne liečivé prípravky.

Z listov skalnej ruže sa vyrába šťava alebo sa melie a mieša s medom, potom sa robia zábaly, masť zo skalnej ruže, tinktúra a čaj.

Najjednoduchší spôsob použitia je však zjesť jeden list skalnej ruže každé ráno nalačno. Táto rastlina lieči mnohé zdravotné problémy zvonku aj zvnútra.

Ako jesť listy skalnej ruže?

Každé ráno, hneď ako vstanete, si odtrhnite jeden list zo skalnej ruže, dobre ho umyte pod tečúcou vodou a zjedzte nalačno.

Umytý list skalnej ruže si vložíme do úst a dobre požujeme.

Je to ako ranná rutina a je to vlastne vnútorná dezinfekcia.

Čo obsahuje list skalnej ruže?

Listy skalnej ruže obsahujú  kyselinu  jablčnú a mravčiu,  vitamíny A a C. Ďalej obsahuje rastlinný sliz, sacharidy, triesloviny, olej a živicu.

Listy obsahujú aj  fytoterapeutické zložky, ktoré majú antiseptický, antibakteriálny a protizápalový účinok.

Čo sa stane, keď zjeme list skalnej ruže?

Pravidelné konzumovanie  listov skalnej ruže  ráno po prebudení  zlepšuje činnosť tráviacich orgánov, posilňuje imunitný systém organizmu, chráni pred infekciami a pôsobí preventívne na celkový zdravotný stav.

Je účinný pri zápaloch ústnej dutiny, je užitočný na dýchacie orgány, proti bronchitíde a astme. Priaznivo pôsobí na žalúdok, je výborným diuretikom, pôsobí mierne laxatívne.

Predpokladá sa, že konzumácia listov skalnej ruže, týmto spôsobom pomáha pri liečbe Helicobacter pylori, gastritíde a žalúdočných vredoch. Zdá sa, že je užitočný aj proti hemoroidom. Listy skalnej ruže  redukujú aj  cysty a myómy. Skalná ruža je tiež užitočná aj  pre tých, ktorí majú problémy so štítnou žľazou.

Iné využitie skalnej ruže.

Svojím spôsobom sa používa aj vnútorne, keď sa šťava z listov skalnej ruže  nakvapká do ucha, pretože sa  ľahko dostane dovnútra.

Šťava je jemná a preto je  možné ju použiť aj takto.

List odrežte a do boľavého ucha nakvapkajte len 3 kvapky z listu. U nás je to ľudový liek na zápaly uší a boľavé uši.

Tekutina sa nechá v uchu pôsobiť niekoľko minút a potom sa hlava  otočí, aby z ucha vytiekla.

Šťava zo skalnej ruže rozkladá a odstraňuje nahromadený maz  zo zvukovodu. Podobným spôsobom sa šťava z listov skalnej ruže  užívala aj  pri zápaloch oka a  pri zápaloch spojiviek.

List skalnej ruže  pôsobí aj zvonka na odstránenie bradavíc a kurích ôk, ako aj na  iné kožné choroby, herpesy, vredy, popáleniny a rezné rany.

Obmedzenia používania.

  • Na to, aby bola skalná ruža jedlá , musí rásť v čistom prostredí, kde nie je veľká premávka a znečistenie.
  • Je možné, že existujú ľudia, ktorí sú alergickí.
  • Vyššie dávky môžu spôsobiť hnačku a zvracanie.
  • Nemali by ju užívať tehotné a dojčiace ženy.

Zaujímavosti.

Skalná ruža  sa používa vždy čerstvá. Zadržiava v sebe vodu a nemôže vyschnúť.

História hovorí, že jeden botanik sa pokúšal sušiť skalnú ružu  18 mesiacov pre svoj herbár, no tento pokus mu nevyšiel. Potom ju vrátil na pôvodné miesto a ďalej rástla celkom normálne.

Boli tieto informácie pre vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*