Každý večer si na pár minút pripla štipec na ucho. Onedlho sa zbavila problému, ktorý ju trápil roky!

Vďaka tomuto triku sa zbavila problému, ktorý ju trápil dlhé roky!

Štipce môžu hrať vo vašom živote oveľa dôležitejšiu úlohu ako len držanie bielizne. Ak si ho priložíte na určitú časť ucha, pocítite veľkú úľavu…

Ide o reflexnú terapiu a štipec vám pomôže, aby ste nemuseli prstami stláčať určitý bod na uchu. Na ušiach je šesť dôležitých bodov a každý z nich smeruje k určitej časti tela. Reflexologička Helen Chin Lui hovorí, že ucho je bohaté na nervové zakončenia a spája sa s centrálnym nervovým systémom.

1. Najvyššia časť ucha má priame spojenie s chrbtom a ramenami. Každý deň stlačte toto miesto na jednu minútu a napätie v týchto častiach tela sa zmierni.

2. Tento bod je prepojený s vašimi orgánmi, takže ak cítite vo vnútri tela nejaké nepohodlie alebo ste na niečo príliš citliví, nasaďte si na bod 2 štipec – pocítite úľavu.

3. Ak máte problémy s kĺbmi, vyvíjajte tlak na tento bod. Tým sa zníži bolesť a stuhnutosť kĺbov a rýchlo sa vám uľaví.

4. Táto časť ucha je spojená s dutinami a hrdlom, takže ak máte problémy, stlačte daný bod. Pomáha aj vtedy, keď nemôžete spať, pretože máte upchatý nos.

5. Bod nad ušným lalôčikom súvisí s trávením. Ak na toto miesto dáte  štipec, zníži sa bolesť brucha a zlepší trávenie. Slúži aj ako prevencia problémov v tejto časti tela.

6. Ušné lalôčiky sú spojené s hlavou a srdcom. Tlak na túto časť prispieva k zdraviu srdca, ale tiež zmierňuje bolesti hlavy a migrény.

Ak bol článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*