Lekárka radí: ,,Tento čaj vám pomôže prestať fajčiť.“ (RECEPT)

Chcete prestať fajčiť do 3 mesiacov? Začnite piť tento čaj a stratíte na ne chuť…

Ruská lekárka garantuje, že chuť na cigaretu stratíte do 3 mesiacov.

Známa ruská gastroenterologička, doktorka Antonina Šćipina, radí pacientom, aby na odvykanie od fajčenia používali jednoduchý, ale veľmi účinný čaj.

„Vezmite štipku nasekaných sušených listov skorocelu, vložte do pohára a zalejte pol litrom vriacej vody. Nádobu s čajom prikryte a nechajte dve hodiny odstáť. Čaj  treba vypiť počas dňa. Tento čaj  by ste si mali pripravovať a piť každý deň, po dobu 3 mesiacov“,prezrádza známa lekárka.

Môžete žuť aj čerstvé listy!

Vyskúšajte a budete milo prekvapení, ako stratíte chuť zapáliť si cigaretu!

Prečo to funguje?

Skorocel, známy aj ako konské rebrá, plantain, plantago (lat. Plantago), je rod rastlín z čeľade Plantaginaceae. Tento rod pozostáva z asi 200 druhov. Väčšina z nich sú bylinné, jednoročné rastliny, zatiaľ čo niektoré z nich sú menšie kríky do výšky 60 cm. Od staroveku sa používa ako bylinný prípravok. V ľudovom liečiteľstve je viac cenený skorocel samčí (Herba Plantaginis lanceolatae alebo  skorocel kopijovitý). Zbiera sa koreň, listy pred kvitnutím a semená po dozretí. List skorocelu pôsobí ako adstringens, antidotum, antimikrobiálne, protizápalové a antihistaminikum, ako aj prostriedok proti kašľu, expektorans, diuretikum …

V ľudovom liečiteľstve sa skorocel najčastejšie používa na liečbu kašľa, pomáha pri všetkých dýchacích ťažkostiach. Podporuje vypudzovanie sekrétov a hlienu z pľúc a nosa. Bylinkári odporúčajú skorocel pri čiernom kašli, astme, zápale pľúc a dá sa použiť aj na zmiernenie neduhov, ktoré so sebou prináša tuberkulóza.

Čerstvá šťava alebo roztlačený list urýchľuje hojenie otvorených rán a modrín. Je dokázané, že skorocel vytvára odpor k fajčeniu a znižuje potrebu tela po nikotíne. Žuvanie čerstvého listu pomáha aj pri odvykaní od fajčenia.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*