Najlepší spôsob ako vyčistiť pečeň. Metóda doktorky Huldy Clarkovej!

Nemáte energiu? Cítite sa letargickí? Podľa doktorky Huldy Clarkovej to môžu byť prvé príznaky kontaminácie pečene. Tu je metóda lekárky, vďaka ktorej sa vo veľmi krátkom čase budete opäť cítiť dobre.

1. Očista pečene podľa dr. Hulda Clarková

DR. Hulda Clark  bola americká biológička , naturopatka, autorka a propagátorka alternatívnej medicíny. Zdôrazňuje, že pečeň je náš najväčší a strategický vnútorný orgán, ktorý váži asi jeden a pol kilogramu a v tele plní až 500 funkcií. Napriek tomu nie vždy vieme, ako sa o ňu postarať. Problém je v tom, že pečeň väčšinou nebolí, ale dáva iné náznaky, ktoré sa dajú ľahko prehliadnuť alebo pripísať niečomo inému.

                              Metóda čistenia pečene podľa Dr. Hulda Clark

DR. Clark poukazuje na to, že ak pociťujete celkovú slabosť , nevoľnosť , podráždenosť , bolesť kĺbov a svrbenie kože , môžu to byť príznaky, že vaša pečeň potrebuje očistu . Tu je návod, ako Dr. Clark, vďaka ktorej sa budete vo veľmi krátkom čase opäť cítiť dobre.

2. Metóda Dr. Hulda Clark – recept  na čistenie pečene

DR. Hulda Clark zdôrazňuje, že táto metóda bola testovaná na viac ako 500 pacientoch a je úplne bezpečná. Niektorí ľudia sa však môžu zo začiatku cítiť slabí, preto na druhý deň očisty doktor Clark radí neplánovať odchod z domu ani žiadne intenzívne aktivity.

Na čistenie pečene budete potrebovať:

 • kvalitnú jablkovú šťavu (čerstvo vylisovaná, ale ak nemáte odšťavovač, kúpte si kvalitnú čerstvo vylisovanú jablkovú šťavu  vákuovo balenú),
 • síran horečnatý – 4 polievkové lyžice (k dispozícii v lekárňach)
 • olivový olej – pol pohára (presne 125 ml),
 • 3/4 šálky čerstvo vytlačenej grapefruitovej šťavy,
 • slamka na pitie,
 • pollitrový pohár s pevným vekom,
 • fľaša horúcej vody,
 • veľký, vysoký vankúš.

Proces očisty pečene možno začať pravidelným pitím jablkovej šťavy, ktorá zmäkčuje a rozpúšťa pečeňové usadeniny . DR. Clark odporúča vypiť až 1 liter tohto nápoja každý deň.

V deň pred a v prvý deň očisty je potrebné dodržiavať beztukovú a bez mliečnu diétu . Tým sa zvýši tlak v žlčových cestách a umožní sa odstránenie cholesterolových zátok počas vylučovania žlče. Clark tiež odporúča prestať užívať všetky nepodstatné lieky a doplnky výživy.

Síran horečnatý otvára Oddiho zvierač , t. j. otvor spoločného žlčovodu do dvanástnika a rozširuje žlčovody , čím umožňuje vypudenie žlčových kameňov. Niekedy dosahujú v priemere až dva centimetre.

3. Očista pečene podľa dr. Clark. Rozvrh

DR. Huldy Clark uvádza presný harmonogram, ktorý je potrebné dodržať do 10 minút.

Síran horečnatý rozpustite v 3 šálkach vody a ochlaďte aby bol ľadový (uľahčuje to pitie). Rozdeľte na 4 rovnaké časti.

 • do 14:00 úplný pôst, nič nejedzte ani nepite
 • 18:00: Vypite prvú porciu síranu horečnatého. Môžete vypiť pár dúškov vody, cmúľať plátok citróna alebo si vypláchnuť ústa.
 • 20:00: Vypite druhú porciu síranu horečnatého. Urobte večernú toaletu, pripravte si  posteľ.
 • 21:45: Nalejte olivový olej do pohára, ručne vytlačte ¾ šálky grapefruitu, preceďte dužinu. Pridajte šťavu do nádoby s olivovým olejom. Pevne zatvorte veko a pretrepávajte, kým nevznikne homogénna vodnatá zmes (to funguje len s čerstvou grapefruitovou šťavou). Pripravte si do postele vysoký vankúš, aby ste mohli spať na chrbte v polosede. Naplňte termofor horúcou vodou a vložte ho do postele.
 • 22.00: Keď ste v posteli, v sede vypite pripravenú zmes. Jednoduchšie je piť tekutinu slamkou alebo upchatím nosa. Skonzumujte po dúškoch do 5 minút (15 minút u veľmi starých alebo veľmi oslabených osôb). Potom si bez zbytočných pohybov ľahnite na vankúš do polosedu na chrbát, termofor si položte na pravú stranu pod rebrá a snažte sa okamžite zaspať.

Clark zdôrazňuje, že pre proces očisty je veľmi dôležité nič nerobiť, najlepšie neopustiť posteľ.

4. Druhý deň očisty pečene

Ihneď po prebudení, ale nie skôr ako o 6.00, vypite tretiu porciu síranu horečnatého. Ak pocítite bolesť brucha alebo nevoľnosť, počkajte, kým prejdú, a potom vypite síran horečnatý.

Ráno by sa mala objaviť hnačka , v stolici sa môžu objaviť zelenkasté alebo hnedasté kamene . Tento jav môže pretrvávať počas dňa. Ak sa po pohybe čriev cítite slabý, vráťte sa do postele a odpočívajte.

Dve hodiny po prebudení vypite štvrtú a poslednú dávku síranu horečnatého. Po ďalších dvoch hodinách môžete začať jesť. Najlepšie je najskôr vypiť ovocnú šťavu. O pol hodiny neskôr zjedzte ovocie. O hodinu neskôr – ľahké jedlo.

Očistenie je možné opakovať, kým neprestanú vychádzať žlčníkové kamene a piesok. Medzi ošetreniami je však potrebné dodržať minimálne dvojtýždňové prestávky. Lekár ubezpečuje, že metóda je úplne bezpečná a úspešne ju používajú ľudia na celom svete.

Dôležité: Ak mate aj iné zdravotné ťažkosti, poraďte sa pred touto očistou s lekárom.

Zdieľajte tieto rady aj s priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*