Potravina, ktorá pomáha chudnúť! Obsahuje veľa vlákniny, zasýti na dlhú dobu a prečistí telo… (RECEPT)

Chia semená patria medzi super potraviny, ktoré sú odskúšané tisícročiami. Boli to práve tieto zrná, ktoré boli základom stravy legendárnych kmeňov Mayov, Aztékov a Inkov. Tieto zrná obsahujú obrovské množstvo bielkovín, približne 19-23% celkovej hmotnosti zŕn. Pre porovnanie: pšenica a kukuričné zrná obsahujú iba 14% bielkovín.

CHIA SEMENÁ NA CHUDNUTIE

Tieto semená sú tiež vynikajúcim pomocníkom pri chudnutí. V kombinácii s vodou tvoria špeciálny gél, ktorý obklopuje steny žalúdka. Táto viskózna hmota spomaľuje proces absorpcie sacharidov v tele.

Dnes sa s vami podelíme  o recept na špeciálny nápoj s názvom „Chia Fresco“. Na jeho prípravu môžete použiť akúkoľvek ovocnú šťavu, ale aby ste schudli, najúčinnejšia je čerstvá citrónová šťava.

 

BUDETE POTREBOVAŤ

  • 1 polievková lyžica chia semienok
  • 1 citrón
  • 100 ml vody
  • 1 polievková lyžica medu

PRÍPRAVA

  1. Namočte chia semená do vody, nechajte ich napučiavať 1 hodinu.
  2. Potom, čo zmes získa želé konzistenciu, pridajte citrónovú šťavu a med.

Pite nápoj každé ráno 30 minút pred jedlom. Chia semená prispievajú k zrýchleniu metabolizmu a chudnutiu vo veľmi krátkom  čase. Ako vždy vám pripomíname kontraindikácie: citrónovú šťavu nemôžu konzumovať tí, ktorí trpia akútnou alebo chronickou pankreatitídou, zápalovými ochoreniami čriev, žalúdočnými a dvanástnikovými vredmi.

Podeľte sa o tento užitočný recept so svojimi priateľmi – budú vďační!

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*