Prvé príznaky, že vo vašom tele rastie rakovina. Nikdy ich neignorujte!

Rakovina je hrozná infekcia, ktorá môže kedykoľvek zaťažiť niekoho. Vďaka úspechom v oblasti moderných farmaceutických výrobkov je dnes veľa druhov rakoviny vyliečiteľných ak sa zistia včas.

Tu sú niektoré príznaky, ktorým treba venovať pozornosť.

1) Únava

Konštantná únava, ktorú pociťujete aj po odpočinku, môže byť jedným z príznakov onkológie, ako je leukémia. Ďalšie možné možnosti sú rakovina hrubého čreva alebo žalúdka, môžu spôsobiť vnútorné krviprelievanie, čo môže tiež spôsobiť slabosť a únavu.

2) Horúčka

V prípade, že rakovina rastie vo vašom tele, horúčka môže byť jedným z príznakov. Choroby, ako je leukémia a lymfóm, sú často spojené s horúčkou u pacienta. Horúčka sa však môže vyskytnúť aj ako jednoduchá obranná reakcia, keď vírus vstúpi do tela.

3) Nepretržitá strata hmotnosti

Jedným z hlavných príznakov rakoviny môže byť ľubovoľná strata hmotnosti až 10 kilogramov alebo viac bez úpravy stravovacieho režimu alebo cvičenia. Môže to byť znak rakoviny pankreasu, žalúdka, pažeráka alebo pľúc.

4) Zachrípnutie

Ďalším znakom, ktorý začína v krku, je chrapot a suchosť. Prvý z nich môže byť indikátorom malignity pľúc, zatiaľ čo druhý indikuje, že niečo nie je v poriadku s hrtanom alebo štítnou žľazou.

5) Opuchnuté končatiny

Zachytenie tekutiny v končatinách môže byť znamením, že vaše telo zlyháva. Ak máte nohy alebo paže opuchnuté, môže to znamenať, že máte ochorenie obličiek, pečene alebo vaječníkov.

6) Kožné problémy

Vaša pleť je skutočne najväčším orgánom vo vašom tele a môže byť skvelým ukazovateľom toho, čo sa vo vás deje.

V prípade, že uvidíte predtým nezvyčajné škvrny, žltačku, začervenanie, podivné brnenie alebo stratu vlasov, stojí za to hovoriť s odborníkom a uistiť sa, či je všetko v poriadku.

7) Modriny

Ďalším problémom s kožou, ktorý môže byť znakom nebezpečných buniek, je rana na koži, ktorá sa neopravuje. Tí v ústach môžu znamenať orálnu chorobu – najmä u fajčiarov, u ľudí, ktorí fajčia, alebo u tých, ktorí zneužívajú alkohol.

V každom prípade by ste mali navštíviť špecialistu, ak máte trvale neliečivé rany.

8) Leukoplakia

Leukoplakia je znakom “predoperačných škvŕn” v ústach. Vyzerajú ako biele škvrny v ústach (alebo na jazyku) a sú spôsobené poruchou v tkanivách. Z väčšej časti sa vyskytujú u ľudí, ktorí fajčia cigarety alebo pravidelne žujú tabak. Tieto oblasti sa môžu zmeniť na ochorenia ústnej dutiny, takže ak ich náhodou vidíte, zavolajte svojho špecialistu (a s najväčšou pravdepodobnosťou sa pokúste prestať fajčiť).

9) Znamienka

Je pravdepodobné, že každý vie, že akékoľvek znamienka alebo škvrny, ktoré sa zmenili vo vzhľade, by mali byť čo najskôr preukázané špecialistovi. Ak vidíte, že znamienka (dokonca aj tie, ktoré ste mali toľko, koľko si pamätáte sami) sa zmenili v tvare alebo farbe, môže to byť príznakom melanómu.

Našťastie melanóm (opuch kože) môže byť vyliečený, ak je diagnostikovaný už v počiatočnom štádiu – a preto sa nestarajte, a poraďte sa s lekárom!

10) Konštantná bolesť

V prípade pretrvávajúcej bolesti, ktorá nemá špeciálne vysvetlenie, môže znamenať, že vaše telo môže byť ohrozené. Bolesť býba spojená s malígnymi novotvarmi, ktoré sú zvyčajne spojené s rozšírením infekcie (metastázy).

11) Problémy na toalete

Ďalšie šokujúce znamenie, že niečo nie je v poriadku, je zmena stolice. Zápcha a slabosť čriev môžu byť príznakmi rakoviny hrubého čreva, zatiaľ čo bolesť pri močení, krv v moči alebo zmeny frekvencie močenia môžu byť príznakmi nádoru močového mechúra alebo ochorenia prostaty.

12) Nevoľnosť

Nevoľnosť môže tiež spôsobiť úzkosť, ak je pretrvávajúca alebo spojená s rôznymi vedľajšími účinkami. Pre ženy to môže byť príznakom rastu vaječníkov. Môže to byť aj znak rakoviny pankreasu.

Ak sa stretnete s niektorým z týchto príznakov, skúste hovoriť so svojím lekárom o tom, čo môžu znamenať. Značný počet z nich môže byť charakteristický pre rôzne choroby. Nikto vás nemôže diagnostikovať bez testovania, ale ideálnym prístupom k boju proti rakovine je čo najrýchlejšie zistiť to!

Zdieľajte tieto príznaky aj so svojimi priateľmi, nie je nič účinnejšie proti rakovine ako včasná diagnostika!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*