Prečo ženám zvyknú v lete opúchať nohy? Toto sú najčastejšie príčiny…

Ak sú nohy žien opuchnuté, potom na to existujú určité dôvody. Ide o nadmernú akumuláciu tekutiny v tkanivách alebo orgánoch. Existujú určité podmienky, ktoré neumožňujú normálne vylučovanie tekutiny z tela.

Edém sa môže objaviť z banálnych dôvodov ale aj  v dôsledku závažných patológií.

Na konci dňa sa často objavuje nepríjemný jav vo forme opuchu nôh. Nohy sú ťažké a niekedy dokonca boľavé. Medzi dôvody možno zaradiť  vážne patológie a zdravotné problémy ako aj banálne ťažkosti.

Opuchnuté nohy dokážu pokaziť celé leto. Dôležité je opuchy nepodceňovať a zistiť, či vás „naliate nohy“ neupozorňujú na nejaký závažnejší problém.

Vysoké teploty sú záťažou pre celý organizmus a pre dolné končatiny obzvlášť. Krv sa v nohách hromadí a spôsobuje pocit ťažoby, bolesť a opuchy.

Za opuchnuté nohy v lete však nemôže len teplé počasie. Opuchy majú často ďalšie príčiny, ktoré je podľa lekárky dôležité zistiť a liečiť. Toto sú možné príčiny opúchania nôh.

Životný štýl

Ak sa edém objaví v dôsledku nesprávneho životného štýlu, potom je celkom možné sa s nim bez problémov vysporiadať. Musíte len zmeniť určité návyky. Ak pijete príliš veľa tekutiny, cievy ju nemôžu zadržať, a preto vstupuje do priestoru medzi bunkami. Takže nepite príliš veľa vody.

Sedenie s prekríženými končatinami môže tiež spôsobiť opuch. Keď jedna končatina leží na druhej, krvný obeh môže byť narušený. Žily sú tak zúžené, a  dochádza k opuchu. Ak sedíte príliš dlho na mäkkých a zároveň nízkych sedadlách, kresle, pohovkách,  žily sa môžu stlačiť  a prietok krvi v dolných končatinách sa spomaľuje. Preto ten opuch.

Okrem toho príčinou môžu byť intenzívne a dlhotrvajúce športy, ako je beh, chôdza, joga so strečingom a dokonca aj silovými cvičeniami atď.

Obuv

Ďalšou banálnou príčinou edému môžu byť topánky, napodiv. Zvlášť trpia tie predstaviteľky nežnejšieho pohlavia, ktoré radšej chodia na vysokých podpätkoch. Faktom je, že v takýchto topánkach má noha dosť neprirodzenú polohu a celá opora prechádza do prednej časti. Prsty začínajú tlačiť  na špičky  topánky a krvný obeh sa v tomto bode zhoršuje.

Topánky s plochou podrážkou môžu vyvolať také problémy  ako ploché nohy. Výsledkom všetkých vyššie uvedených  problémov je edém. Úzke topánky, ktoré dávajú prsty do neprirodzenej polohy, môžu tiež zhoršiť situáciu. Preto je pred nákupom dôležité si ich  dobre vyskúšať a uistiť sa, že prsty nie sú stlačené a samotné topánky sa pohodlne nosia.

Pri edéme je dôležité poradiť sa so svojím lekárom!

Metabolizmus je narušený

Edém sa môže vyskytnúť z dvoch dôvodov – nadváha, ako aj tehotenstvo. V prvom prípade dochádza k obrovskému zaťaženiu dolných končatín, čo vedie k vzniku edému. Pri narušenom metabolizme sa nedá vyhnúť nadbytočným kilogramom. Preto je také dôležité sledovať svoju stravu a používať také produkty, ktoré metabolizmus  urýchľujú.

Počas tehotenstva ženy čelia edému veľmi často. Začína hormonálna zmena  a zvyšuje sa zaťaženie nôh. Okrem toho edém môže naznačovať neskorú toxikózu – gestózu. V tomto prípade je mimoriadne dôležité čo najskôr konzultovať s lekárom.

Zranenia

Pri zraneniach okolo postihnutej oblasti sa často objavuje opuch. To platí najmä pre zlomeninu. A koža môže dokonca získať dosť modrastý odtieň. Pri ťažkej modrine sa pozoruje podobný obraz. V dôsledku toho je pre človeka ťažké normálne sa pohybovať. Okrem toho môže byť opuch aj s omrzlinami a ťažkými popáleninami.

Patológia

Okrem vyššie uvedeného môžu byť príčinou edému aj iné patológie. A symptóm je charakteristický pre mnohé vážne ochorenia. V prvom rade je mimoriadne dôležité poradiť sa so svojím lekárom a absolvovať všetky potrebné testy. Medzi príčiny edému môžu patriť patológie s obličkami, tromboflebitída, diabetes mellitus, lymfostáza, alergické reakcie. Vo väčšine prípadov problém naznačuje začiatok ochorenia, ako sú kŕčové žily. A čím skôr sa choroba lieči, tým lepšie.

Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*