Túto vodu NESMIETE PIŤ ani pri najvyšších teplotách: Pre vaše zdravie to môže byť nebezpečné kvôli jednej veci!

Táto voda je pre vaše zdravie veľmi nebezpečná…

Keď máte pocit, že sa od horúčavy roztopíte, fľaša s vodou je váš najlepší priateľ.

Odborníci ale varujú, že aj tu si treba dávať veľký pozor. Hydratácia organizmu je dôležitá, no ešte dôležitejšie je vyhýbať sa teplej či horúcej vode v plastovej fľaši. Táto kombinácia môže vážne ohroziť vaše zdravie, uvádza Ladbible.com.

,, Nesmiete piť vodu z fliaš, ktoré boli dlho na slnku alebo odložené v aute alebo na inom horúcom mieste. Teplo môže spôsobiť vylúhovanie nebezpečných chemikálií z plastu do vody. Vždy sa uistite, že je voda vychladená, aby ste ochránili svoje zdravie“ – , hovorí Sarah Lawson, expertka na bezpečnosť potravín.

Medzi nebezpečnými chemikáliami vyniká bisfenol (BPA), ktorý sa najčastejšie nachádza v plastových obaloch potravín a ktorý pri kontakte s horúcou vodou môže spôsobiť žalúdočné problémy a mdloby.

Odborníci upozorňujú aj na nebezpečenstvo ftalátov, ktoré môžu ovplyvňovať ľudské hormóny. Lekári dodávajú, že ftaláty môžu súvisieť s problémami mozgu, reprodukčného systému a imunitného systému.

Pre ochranu vášho zdravia je dôležité uchovávať balenú vodu na chladnom mieste a vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu. Pre zachovanie čerstvosti a kvality vody sa odporúča uchovávať vodu v chladničke alebo pridať kocky ľadu.

Zdieľajte tieto dôležité informácie aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*