Vyčistíte pľúca a žalúdok s magickou silou ,,ČIERNEHO POKLADU“! Posilní aj imunitný systém a má protirakovinové účinky…

Hovoria mu ,,čierny poklad“! Čistí pľúca, žalúdok, posilňuje imunitu a ničí rakovinové bunky…

O sile čiernej rasce  ľudia vedeli už odpradávna. Legenda hovorí, že egyptský faraón Tutanchamón využíval  výhody tohto horkého semena, pretože v jeho hrobke sa  našli stopy čiernej rasce z bylinnej rodiny Ranunculacea.

Čierna rasca (Nigella sativa) je kvitnúca rastlina pôvodom z Ázie a Stredomoria. Jej semená sa používajú na výrobu liekov už tisíce rokov.

Čierna rasca môže mať v tele účinky, ktoré pomáhajú posilniť imunitný systém,  bojovať proti rakovine, znižovať opuchy a znižovať alergické reakcie tým, že pôsobí  ako antihistaminikum. 

Ľudia bežne používajú čiernu rascu na:

  • astmu,
  • sennú nádchu,
  •  cukrovku,
  • vysoký krvný tlak,
  • ekzémy,
  • chudnutie,
  • menštruačné kŕče  a mnoho ďalších stavov.

Predpokladá sa, že najkvalitnejšie oleje z čiernej rasce sa lisujú na východe a v Stredomorí a  v Turecku sú to  jedny z najkvalitnejších olejov.

Chuť  oleja nie je vôbec príjemná, preto vám odporúčam použiť ho s niečím sladkým. Dobrou voľbou by bola lyžička sladkého ovocného sirupu zo sliviek, čerešni, malín…

Prečo je dôležité použiť ho s niečím chutným?

Môže to znieť smiešne, ale chutí doslova ako olej do auta, preto  niet divu, že  niektorí ľudia ho nedokážu zjesť samostatne,  ale má pre naše telo toľko výhod a oplatí sa ho konzumovať,  pretože pomáha telu zbaviť sa nežiaducich mikróbov a iných neduhov.

Čierna rasca nám pomáha posilniť náš imunitný systém tak, aby sa zabránilo tvorbe nádorov. Príležitostné užívanie zabraňuje vzniku alergií v organizme práve tým, že obsahuje antihistaminiká.

Antihistaminiká odstraňujú prejavy alergií, vysokých teplôt, zápalu spojiviek, bodnutia hmyzom, morskej choroby či kinetózy.

Je veľmi dôležité nekonzumovať naraz príliš veľa čiernej rasce. Toto je pravidlo pre všetky rastliny. Nikdy si neberte príliš veľa.

Táto bylinka pomáha k pokojnejšiemu spánku a v niektorých prípadoch sa používa proti nespavosti.

Olej z čiernej rasce preukázateľne chráni a pomáha pri liečbe pľúcnych funkcií, udržiava rovnováhu medzi oxidantmi a antioxidantmi, čo priamo ovplyvňuje redukciu zápalových procesov v pľúcach.

Bolo tiež pozorované, že znižuje zápalové markery.

Azda najdôležitejšie je zdôrazniť, že bolo vedecky dokázané, že čierna rasca uvoľňuje telesné svaly a znižuje zápal. Niektoré klinické štúdie dokázali, že pomáha ľuďom s astmou.

Okrem toho bolo potvrdené, že antioxidanty čiernej rasce pomáhajú predchádzať gastrointestinálnym poruchám. A to sú sčasti poruchy tráviaceho systému bez zjavných abnormálnych porúch tkaniva.

Pomáha pri rôznych príznakoch trávenia pri funkčnej dysfágii, chronickej nevoľnosti, cyklickom vracaní a funkčnej hnačke.

Táto nádherná rastlina sa veľmi úspešne používa aj v kozmetike. V kombinácii s vitamínom a a aminokyselinami pomáha odstraňovať akné a jazvy. Protizápalové vlastnosti tohto oleja zmierňujú začervenanie pri rôznych kožných dysfunkciách spôsobených zápalom.

Boli tieto informácie pre vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*