Vymetie toxíny, plesne, baktérie z čriev a pomôže schudnúť. Pite ho pred spaním!

Pite tento nápoj každý večer a už onedlho si všimnete menej centimetrov v páse…

Petržlenová šťava je pokladnicou cenných vitamínov a prírodným liekom na rôzne choroby. Pozrite si jednoduchý recept na zdravý elixír, ktorý sa postará nielen o vaše zdravie, ale pomôže vám aj zhodiť prebytočné kilogramy.

Prečo sa oplatí piť petržlenovú šťavu?

Petržlen je bylinka prítomná v každej slovenskej kuchyni. Petržlen je nenáročný na pestovanie, je skvelým doplnkom mnohých jedál a má aj ingrediencie, ktoré priaznivo vplývajú na naše zdravie. Preto stojí za to vyskúšať petržlenový kokteil. Tento nápoj obsahuje vitamín A, C, K, vitamíny skupiny B, železo, vápnik, zinok, horčík, meď, kremík, jód, nikel a fenolové zlúčeniny, éterické oleje a flavonoidy.

Na prípravu tohto zdravého kokteilu budeme potrebovať:

  • zväzok čerstvej petržlenovej vňate,
  • 1 jablko
  • polovicu  bio citróna.

Všetky ingrediencie dáme do mixéra, rozmixujeme a potom vypite. Nápoj môžeme samozrejme obohatiť aj o mrkvu, uhorku či cviklu, ktoré zdraviu prospešné vlastnosti nápoja určite umocnia.

Pravidelné pitie petržlenovej šťavy vám pomôže zbaviť sa toxínov, plesní a baktérií z nášho tela. Tento nápoj je silnou zbraňou v boji proti infekciám žlčníka a močových ciest, reumatizmu, cukrovke a anémii. Jeho pitím sa zbavíme tráviacich ťažkostí a zlepšíme fungovanie obehového systému.

Petržlenová šťava vďaka obsahu antioxidantov posilní našu imunitu, bojuje proti voľným radikálom, odďaľuje proces starnutia, zmierňuje príznaky zápalu a oxidačného stresu. Pitie petržlenovej šťavy sa odporúča aj ľuďom, ktorí sa chcú zbaviť prebytočného tukového tkaniva – najlepšie je piť ju večer, aby schudli počas spánku.

 Zdieľajte túto radu aj s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*