Doktorka radí: ŠTYRI najlepšie bylinky, ktoré sa oplatí užívať!

Mnoho ľudí sa obráti na prírodné prostriedky, aby sa vyrovnali s niektorými neduhmi a zlepšili si celkové zdravie. Byliny sú v tejto veci výborným  prostriedkom, ale ktoré sa oplatí použiť? Na pomoc prichádza doktorka Magdalena Cubała.

Najlepšie naše bylinky

Dr. Magdalena  Cubała je aktívna na sociálnych sieťach a ochotne zdieľa svoje poznatky so sledovateľmi.  V jednom zo svojich posledných príspevkov prezradila, ktoré bylinky sú najlepšie.

1.Harmanček

Harmanček je prvý na zozname. Je známy svojimi upokojujúcimi a protizápalovými vlastnosťami a často sa používa na zmiernenie tráviacich problémov, ako je plynatosť a poruchy trávenia.

Harmanček má tiež upokojujúce účinky a nálev vypitý pred spaním vás uvoľní. Nálev sa oplatí používať na upokojenie zápalov ďasien a slizníc, ako aj podráždenia pokožky.

,,Harmanček – skutočný poklad blahodarných vlastností! Má upokojujúce a protizápalové vlastnosti, uvoľňuje svaly tráviaceho traktu a žlčových ciest. Perfektný po veľkom jedle, uľahčuje trávenie“ – čítame v príspevku Dr. Magdaleny  Cubała.

2. Žihľava

Ľudia, ktorí chcú posilniť svoj imunitný systém, by mali užívať žihľavu . Rastlina je bohatá na vitamíny A, C, K a minerály. Má tiež diuretické, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti.

Je to skvelá rastlina na očistu tela od toxínov. Okrem toho zložky, ktoré obsahuje, priaznivo ovplyvňujú krvný obeh a pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi.

„Žihľava – bohatstvo vitamínu C, podporujúce imunitu organizmu. Urýchľuje odstraňovanie prebytočnej vody, stimuluje metabolizmus, obsahuje aj vitamíny B a K, je prospešná pre trávenie“ – dodáva odborníčka na Instagrame.

3. Skorocel

Skorocel je užitočný pri liečbe respiračných ochorení a tráviacich problémov. Má tiež protizápalové a antibakteriálne vlastnosti a urýchľuje hojenie rán.

,,Skorocel – nenahraditeľný pri liečbe chorôb ústnej dutiny a tráviaceho traktu. Účinný pri bolestiach hrdla, posilňuje zrážanlivosť krvi, utesňuje cievy a dokonca podporuje hojenie rán.“

4. Medovka

Nakoniec doktorka Magdalena Cubała upozorňuje na medovku. Hoci je známa  svojimi upokojujúcimi vlastnosťami, tým jej účinky nekončia. Pomáha aj pri mnohých tráviacich problémoch, ako je plynatosť a zlé trávenie.

,,Rastlinu sa oplatí užívať na posilnenie kardiovaskulárneho systému a podporu koncentrácie. Dokonale zmierňuje aj prejavy predmenštruačného syndrómu.“ – hovorí odborníčka.

Boli tieto informácie pre vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*