Známy pneumológ odporúča: Táto bylinka je najlepší liek na pľúcne choroby, JE TO ÚŽASNÁ LÁTKA!

Dr. Branimir Nestorović je známy pediater, pneumológ a alergológ.

Dr. Nestorović bol hosťom v TV Prva, kde sa podelil o niekoľko užitočných rád týkajúcich sa postcovidových, ale aj pľúcnych ochorení u dospelých aj detí. Naživo sa v programe objavili znepokojení diváci, mamičky a staré mamy a každá predstavila svoj problém a požiadala o radu známeho pneumológa.

„Na chronickú obštrukčnú chorobu pľúc nemáme žiadnu špeciálnu terapiu, medicína sa tým špeciálne nezaoberala. Osobne si myslím, že najlepšia terapia je spred 40 rokov. Ide o teofylínové prípravky, ktoré sa získavajú z čajových lístkov. Často dávam sirupy na báze tymiánu. Rastliny ako liečivá sme nezažili, ale v roku 2014 bola v jednom z najprestížnejších lekárskych časopisov publikovaná práca o tom, ako tymián znižuje množstvo sekrétov a znižuje tlak v pľúcnej tepne. Tymián je prakticky neuveriteľná látka ,“ hovorí Dr. Nestorović.

Na kašeľ a boľavé pľúca sa používa množstvo domácich, ľudových prostriedkov a jedným z najobľúbenejších je husacia masť. Pomáha tiež?

„Je to tradičný ľudový liek, ale najdôležitejšie je teplo ,“ povedal so smiechom pneumológ.

„Pre pľúcnych pacientov sú vždy dobré teplé obklady, pretože rozširujú priedušky a zvyšujú krvný obeh. To sa opäť týka ajurvédskej medicíny, kde sa praktizujú masáže s esenciálnymi olejmi ,“ povedal lekár.

Tymián je aromatická rastlina, ktorá rastie v oblastiach s teplým podnebím a jeho blahodarné účinky na zdravie je známe už od staroveku. Toto je jeden z najúčinnejších prostriedkov z prírody.

Tymián, bohatý na antioxidanty, sa používa ako liek a ako korenie. Tymiánový čaj zmierňuje infekcie, pomáha pri dýchacích problémoch, upokojuje žalúdočné problémy a zlepšuje spánok a tymiánový esenciálny olej silne pôsobí proti baktériám a plesniam.

Čaj sa pripravuje tak, že lyžičku sušeného tymiánu dáte do šálky, zalejete vriacou vodou, prikryjete a necháte desať minút odstáť. Potom sceďte, pridajte trochu medu (ak máte chuť) a vypite niekoľkokrát počas dňa.

Môžete ho použiť aj na výrobu obkladov (ak máte kožnú infekciu) alebo na výplach hrdla.

Ak bol tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*