Kardiológ radí: 5 PRÍZNAKOV, ktoré varujú pred ochorením srdca a ľudia si ich často zamieňajú!

Rada od kardiológa! Všímajte si týchto 5 príznakov – varujú pred ochorením srdca a ľudia si ich často zamieňajú…

Ochorenia srdca sú celosvetovo najčastejšou príčinou úmrtí a postihujú rovnako mužov ako aj ženy. Medzi najväčšie problémy, ktoré vedú k tak vysokej úmrtnosti na kardiovaskulárne ochorenia, patrí to, že prvé symptómy sa často ignorujú a interpretujú sa skôr ako prejav nejakých menších problémov, než ako potenciálne smrteľný stav.

„Všetci poznáme niekoho, kto náhle zomrel alebo mal infarkt, zatiaľ čo bol v dobrom zdravotnom stave a bez známych rizikových faktorov pre srdcové choroby, ako je vysoký krvný tlak, obezita alebo fajčenie cigariet. Existujú však aj skryté príčiny skorých srdcových chorôb, ktoré lekári často prehliadnu,“ povedala kardiologička Mari McGowan.

Na čo by ste si teda mali dať pozor?

Existuje 5 zdanlivo neškodných príznakov, ktoré naznačujú, že vaše srdce je v zlom stave, a ktoré si ľudia najčastejšie zamieňajú s inými ochoreniami.

1. Potenie

Už ste sa niekedy zapotili, zdanlivo bezdôvodne? Samozrejme, ak prechádzate menopauzou, môžu to byť návaly tepla, ale aj príznak niečoho vážnejšieho. Doktor Asul Govil hovorí, že „náhle potenie bez námahy“ je dôvodom na obavy.

2. Bolesť čeľuste a krku

Keď budete nabudúce v posilňovni, venujte pozornosť pocitu na krku a čeľusti.

„Zatiaľ čo väčšina ľudí so srdcovým ochorením povie, že majú tlak na hrudníku, keď sa namáhajú, niekedy je jediným príznakom bolesť čeľuste alebo krku,“ hovorí McGowan. ,,Neignorujte bolesť čeľuste alebo krku, keď cvičíte alebo sa namáhate.“

3. Nevoľnosť

McGowan tiež poznamenáva, že nevoľnosť je bežným príznakom srdcového ochorenia.

,,Ďalšie príznaky srdcového ochorenia alebo srdcového infarktu môžu zahŕňať nevoľnosť a potenie,“ hovorí. Ženy si musia dávať pozor najmä na atypické príznaky.

,,Bolo pozorované, že ženy majú častejšie ako muži atypické prejavy srdcových chorôb,“ vysvetľuje McGowan.

4. Nespavosť

Ochorenia srdca môžu byť príčinou nespavosti, hovorí kardiológ doktor Ernst von Schwarz.

„Väčšina ľudí so srdcovými chorobami trpí nespavosťou, no namiesto skúmania príčiny sa často ‚liečia‘ len tabletkami na spanie,“ vysvetľuje s tým, že zlyhanie srdca je jednou z častejších príčin tohto javu.

5. Únava

Von Schwarz, podobne ako mnohí iní lekári, označuje únavu za symptóm číslo jeden srdcových chorôb, ktorý väčšina ľudí ignoruje.

mmÚnava je často dôsledkom slabosti sťahovej sily srdcového svalu (ako pri srdcovom zlyhaní) alebo nedostatku kyslíka (ako pri ischemickej chorobe tepien),“ vysvetlil doktor Fon Švarc. Ľudia, ktorí majú srdcové choroby, pociťujú takmer neškodné príznaky, „akurát, že majú málo energie a sú unavení“.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*