Nasypte ju do misky a vložte pod posteľ. Rozdiel pocítite už po jednej noci!

Perfektná rada! Rozdiel pocítite už po jednej noci… 

Spálňa je špeciálne miesto v našom domove – hľadáme v nej útechu, relax a odpočinok. Trávime tam minimálne jednu tretinu dňa, preto sa o toto miesto musíme špeciálne starať. Preto by ste mali pamätať nielen na pravidelné utieranie prachu z nábytku a výmenu posteľnej bielizne. Je našou zodpovednosťou vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sa žiadna pleseň neobjavila. To je pre naše zdravie kľúčové! Nájdite si teda domáci prostriedok, ktorý vám s tým pomôže.

Aby ste sa v spálni cítili dobre, musíte zabezpečiť pohodlné, útulné, ale aj sterilné podmienky. Mali by ste urobiť všetko pre to, aby ste zabránili vzniku plesní , a ak  sa už objavia, musíte ich úplne odstrániť!

Aké je nebezpečenstvo vdýchnutia plesní?

Pleseň v spálni spôsobí predovšetkým problémy s dýchacím systémom . Infekcie, náchylnosť na choroby, dýchavičnosť, nádcha, bolesti hlavy – to sú len niektoré z príznakov . Vedú k bezsenným nociam, únave, apatii atď.

Kto by si teda chcel privodiť všetky tieto neduhy sám sebe? Zabráňte rastu plesní u vás doma!

Ako sa zbaviť plesní v spálni?

Najmä v jesennom a zimnom období je veľmi jednoduché ju „pustiť“ dovnútra. Toto je čas, keď zapíname kúrenie a neochotne otvárame okná. Bojíme sa, že keď sa dovnútra dostane čerstvý vzduch, všetko teplo unikne. Nevetraná miestnosť je ideálnym prostredím pre rast plesní !

Pravidelné vetranie počas dňa je nevyhnutné, ale oplatí sa použiť aj doplnkovú zbraň – domáci pohlcovač vlhkosti. Využite ho napríklad na takom zabudnutom mieste, akým je priestor pod posteľou. Nemusíte preň chodiť do obchodu, stačí do… vašej kuchyne! Určite v nej nájdete SOĽ, ktorá výborne saje vlhkosť!

Nasypať soľ priamo na podlahu by nebolo pohodlné a – v prípade nevyvýšených postelí – by to nevyzeralo dobre. Namiesto toho ju jednoducho nasypte do misky alebo taniera a umiestnite pod nábytok.

Čo ešte pohlcuje vlhkosť vo vašej domácnosti? Ryža!

Môžete ju použiť na vytvorenie domáceho absorbéra vlhkosti a osviežovača vône v jednom ! Stačí ju nasypať do vrecka z prírodného materiálu a pridať pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné? Zdieľajte tento príspevok s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*